Home Správy Del Potro pri návrate neuspel – premárnil mečbalovú šancu

Del Potro pri návrate neuspel – premárnil mečbalovú šancu

MADRID – Argentínec Juan Martín del Potro dnes v zápase druhého kola na turnaji ATP Masters 1000 v Madride (7 279 270 EUR, antuka vonku) absolvoval zápasovú premiéru od februárového podujatia v Delray Beach. Absentoval pre problémy s kolenom. Podľahol Srbovi Laslovi Djeremu po setoch 3:6, 6:2, 5:7.

Prvý set priniesol množstvo brejkbalov, no iba jeden brejk. Ten získal na 4:2 Djere. Neskôr bez problémov čistou hrou doservoval dejstvo do víťazného konca.

V druhom sete sa do brejku na 3:1 dostal del Potro. Neskôr na príjme premenil tretí setbal a vynútil si rozhodujúce dejstvo.

To bolo dlho vyrovnané. Na príjme za stavu 5:4 sa del Potro dostal k mečbalu, ktorý ale jeho súper odvrátil a tak sa pokračovalo ďalej. Už v nasledujúcej hre skúsený Argentínec prišiel o servis pomerom 15:40 a tak šiel jeho srbský súper servovať na postup. Zvládol to hneď pri prvej príležitosti a zaknihoval tak postup.

• na esá vyhral 11:8 del Potro