Home Najdôležitejšie Déjà vu v Miami – Djokovič zopakoval vo 4. kole zlyhanie z Dauhy

Déjà vu v Miami – Djokovič zopakoval vo 4. kole zlyhanie z Dauhy

MIAMI – Najvyššie nasadený Srb Novak Djokovič prehral vo 4. kole turnaja ATP Masters 1000 v Miami (9 314 875 USD, tvrdý povrch vonku) so Španielom Robertom Bautistom Agutom, nasadeným ako č. 22, v troch setoch 6:1, 5:7, 3:6.

V úvodnom dejstve svetová jednotka na kurte koncertovala. Minimum chýb, dobrá dĺžka úderov a po pár minútach svietilo na ukazovateli skóre 5:0. Španielsky tenista následne po odvrátení setbalu znížil, no na viac sa nezmohol.

Druhú časť otvoril „Nole“ brejkom a zdalo sa, že dokráča pohodlne k postupu. Opak bol pravdou. Bautista Agut okamžite kontroval, postupne odvrátil kvinteto brejkbalov a za stavu 6:5 si úspechom na príjme zaistil vyrovnanie. V prestrelkách od základnej čiary bol favoritovi s pribúdajúcim časom čoraz vyrovnanejším súperom.

V rozhodujúcom sete sa útlm Srba prehĺbil. Po nevyužití dvoch brejkbalov na 2:1 daroval Španielovi dvojchybou vlastný servis. Ten mu to o chvíľu vrátil rovnakým spôsobom, ale rozloženie síl na kurte hovorilo naďalej v jeho prospech. Favoritovi vzal po zmene strán podanie znova, vzápätí zvýšil na 5:2 a záver si postrážil. V deviatom geme premenil víťazným forhendom po čiare hneď prvý mečbal.

• Djokovič dnes premenil iba 4 z 13 brejkbalov
  • so svojím dnešným súperom prehral 3. z posledných 5 vzájomných zápasov
  • nadviazal na januárovú porážku zo semifinále z Dauhy, kde mal proti nemu takisto k dobru set a brejk
  • Bautista Agut má tento rok proti členom top 10 bilanciu 3:0 (okrem dvoch výhier nad Djokovičom má aj skalp Čiliča)

Vo štvrťfinále narazí skúsený španielsky univerzál na sedmičku žrebu Johna Isnera. Americký obhajca titulu dnes zvíťazil 7:6(5) 7:6(3) nad 19. nasadeným Britom Kylom Edmundom.