Nick Kyrgios
Nick Kyrgios (Foto: TASR/AP - Shuji Kajiyama)

Debutant Kyrgios sa pripravuje na Turnaj majstrov, má však jednu výhradu: Mal som štartovať aj vo dvojhre, sťažuje sa

TURÍN – Na Turnaji majstrov v Turíne sa prvýkrát v kariére predstaví aj austrálsky rebel Nick Kyrgios, štartovať ale bude „iba“ vo štvorhre po boku svojho kamaráta Thanasiho Kokkinakisa.


Dvadsaťsedemročný Kyrgios však nie je so súčasným stavom úplne spokojný. A prečo? Chcel by sa totiž zúčastniť aj singlovej časti turnaja.

Keď sa Novak Djokovič a Nick Kyrgios stretli vo wimbledonskom finále, v hre bol okrem grandslamového titulu aj výrazný skok k účasti na Turnaji majstrov. Na trávnatom grandslame sa síce kvôli roztržke medzi usporiadateľmi a ATP neudeľovali body, grandslamovému víťazovi z daného roka ale stačí na štart na Turnaji majstrov figurovať v sezónnom poradí do 20. miesta.

Vďaka triumfu 4:6, 6:3, 6:4 a 7:6 (3) si túto obrovskú výhodu vyslúžil tridsaťpäťročný Djokovič, ktorý dostal istotu účasti na turínskom ATP Finals v nedeľu 9. októbra. Naopak austrálsky rebel nezískal na londýnskej tráve ani potrebné rebríčkové body, ani akúkoľvek výhodu pre prípadný štart na záverečnej akcii sezóny.

Kyrgios na túto špecifickú situáciu upozornil v momente, keď si spoločne s Thanasim Kokkinakisom ako úradujúci víťazi Australian Open zaistili účasť na Turnaji majstrov vo štvorhre. „Mal by som štartovať aj vo dvojhre… Prvýkrát za 53 rokov sa neudeľovali body vo Wimbledone, ale nebudeme o tom hovoriť,“ lamentoval na Instagrame Kyrgios, ktorý sa však trochu prepočítal.Aj keby tenisti na Wimbledone dostali body, austrálsky šoumen by sa do Turína nedostal ani ako náhradník. Okrem už istých účastníkov Carlosa Alcaraza, Rafaela Nadala, Caspera Ruuda, Stefanosa Tsitsipasa, Daniila Medvedeva a Novaka Djokoviča by Kyrgiosa v alternatívnom poradí predstihli aj Félix Auger-Aliassime, Andrej Rubljov, Taylor Fritz a Cameron Norrie.

Rodák z Canberry si tak musí vystačiť aspoň s účasťou vo štvorhre, kde majú s Kokkinakisom bezpochyby veľmi slušnú šancu na kvalitný výsledok. Skvele servírujúci Austrálčania tento rok opanovali okrem domáceho grandslamu aj turnaj v Atlante, k tomu postúpili do semifinále v Miami a Tokiu. Ich celková tohtoročná bilancia je 18 výhier a štyri porážky.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Renáta Jamrichová

Slováci v akcii: Streda 1. februára

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstaví desiatka slovenských zástupcov. M15 Monastir (15 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

7 + 19 =