Home Najdôležitejšie Davis Cup – záver skupín: Srbsko potvrdilo prvé miesto

Davis Cup – záver skupín: Srbsko potvrdilo prvé miesto

MADRID – V hlavnom meste Španielska vyvrcholila skupinová fáza finálového turnaja Davis Cupu. Reprezentanti Srbska potvrdili prvé miesto v A skupine víťazstvom nad Francúzskom. Ďalej idú aj víťaz F skupiny Veľká Británia a Nemecko zo skupiny C.

Skupina A

Srbsko – Francúzsko 2:1

Súboj o prvé miesto v skupine A otvorili dvojhrou Jo-Wilfried Tsonga a Filip Krajinovič. Srb v dôležitých momentoch kontroloval priebeh zápasu. Súper mu ušiel z troch brejkbalov za stavu 3:3, 0:40, v 11. geme to zopakoval, ale štvrtej hrozbe straty podania neodolal. Druhý set mal vyrovnaný priebeh, ani jeden z tenistov nevyužil svoje šance na brejk. Rozhodovala skrátená hra. Tsonga od stavu 5:5 stratil dve výmeny a tým pádom aj celý zápas 5:7, 6:7(5).

Do druhej dvojhry nastúpil Benoit Paire proti Novakovi Djokovičovi. Francúz nemal proti svetovej dvojke nárok na úspech. „Nole“ zvíťazil s minimálnymi komplikáciami 6:3, 6:3 a Davis Cup bol pre Francúzov minulosťou. V záverečnej štvorhre zaznamenala dvojica Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Mahut čestný bod pre Francúzsko za víťazstvo 6:4, 6:4 nad dvojicou Janko Tipsarevič/Viktor Troicki.

Skupina C

Nemecko – Čile 2:1

Philipp Kohlschreiber nastúpil do prvej dvojhry proti Nicolásovi Jarrymu. Najdôležitejší moment prvého setu prišiel za stavu 5:4, 40:30 z pohľadu Nemca, ktorý sa pri setbale na príjme nemýlil. V druhom dejstve si vzal súperovo podanie v ôsmom geme, následne čistou hrou doservoval na víťazstvo 6:4, 6:3.

V druhej dvojhre sa stretli Jan-Lennard Struff a Cristian Garín. Vyrovnaný zápas rozhodovali tri tajbrejky. V prvom prevážili skúsenosti nemeckého tenistu, ktorý stratil len dva body. V druhom zahodil mečbal a prehral ho 7:9. V rozhodujúcom mali obaja po dva mečbaly, napokon sa po výsledku 10:8 tešil Čiľan. Záverečný súboj deblových párov Kevin Krawietz/Andreas Mies vs Marcelo Tomás Barrios Vera/Alejandro Tabilo dopadol po setoch 7:6(3), 6:1 lepšie pre nemeckých favoritov.

Skupina F

Veľká Británia – Kazachstan 2:1

Do úvodnej dvojhry nastúpili Kyle Edmund a Michail Kukuškin. Brit získal v prvom sete podanie súpera za stavu 3:2 a náskok si postrážil. Aj v druhom dejstve bol lepší. Kukuškin mal veľké problémy na servise, prišiel oň hneď dvakrát. Zápas sa skončil víťazstvom Edmunda 6:3, 6:3.

V druhej dvojhre sa predstavili Daniel Evans a Alexander Bublik. Evans mal lepší nástup, prvý set vyhral 7:5. Húževnatý Kazach si po výsledku 6:4 vynútil tretie dejstvo a v ňom rodáka z Birminghamu úplne prevalcoval – 6:1. O víťazoch rozhodla štvorhra. Skúsení deblisti Jaime Murray/Neal Skupski povolili dvojici Alexander Bublik/Michail Kukuškin len päť gemov a po výsledku 6:1, 6:4 poslali Veľkú Britániu do štvrťfinále.