Home / Najdôležitejšie / Davis Cup – sumár 2. dňa: Spanilá jazda Argentíny a Austrálie, Kanada do štvrťfinále

MADRID – V hlavnom meste Španielska pokračoval Davis Cup zápasmi druhého dňa. Tenisti Austrálie a Argentíny nestratili ani bod, Francúzi sa o výsledok báli až do samotného záveru a Holanďanom nevyšiel deblový tromf. Hráči Kanady na záverečnú štvorhru proti USA za jasného stavu 0:2 nenastúpili.

Skupina A

Francúzsko – Japonsko 2:1

Úvodnú dvojhru zohrali Jo-Wilfried Tsonga s Jasutakom Učijamom. Tsonga si Davis Cup evidentne užíval, súperovi povolil len tri gemy a zvíťazil 6:1, 6:2. Ako druhí nastúpili Gael Monfils a Jošihito Nišioka. Japonec sa postaral o prekvapenie, keď predzápasovému favoritovi nedoprial ani set – Monfils prehral 5:7, 2:6. V záverečnej štvorhre sa predstavili víťazi Turnaja majstrov, pár Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Mahut. Dvojica Ben McLachlan/Jošihito Nišioka kládla tuhý odpor. Francúzi museli stretnutie po stratenom prvom sete otáčať, napokon zvíťazili 6:7(4), 6:4, 7:5.

Skupina B

Španielsko – Rusko 2:1

Roberto Bautista Agut vyhral nad Andrejom Rubľovom prvý set 6:3, o náskok prišiel po dvoch prehraných setoch pomerom 3:6, 6:7. Skrátenú hru stratil Španiel „na nulu“. Rafael Nadal v súboji s Karenom Chačanovom držal vysoký štandard. Hoci mladý Rus sympaticky vzdoroval, po víťazstve Nadala 6:3, 7:6(7) bolo predbežné skóre vyrovnané. Rozhodujúca štvorhra patrila po výsledku 6:4, 7:6(5) domácej dvojici Marcel Granollers/Feliciano López, ktorá zdolala Chačanova s Rubľovom.

Skupina C

Argentína – Čile 3:0

Argentínska reprezentácia začala Davis Cup impozantne – Guido Pella nedal veľa šancí vo dvojhre Nicolásovi Jarrymu. Dlháňa zdolal 6:4, 6:3. Krajanov výsledok ešte vylepšil Diego Schwartzman. Jeden z najnižších hráčov na okruhu deklasoval Cristiana Garína 6:2, 6:2. Dominanciu Argentínčanov podčiarkla štvorhra – pár Máximo González/Leonardo Mayer nezaváhal v súboji s dvojicou Hans Podlipnik-Castillo/Nicolás Jarry. Výsledková tabuľa zaznamenala konečný údaj 6:3, 7:5 a 3:0 na zápasy.

Skupina D

Austrália – Kolumbia 3:0

Nick Kyrgios zaznamenal proti Alejandrovi Gonzálezovi 16 es, na príjme získal dva brejky a zvíťazil 6:4, 6:4. Alex de Minaur vzal Dnielovi Elahimu Galánovi štyri podania, outsider kontroval jedným ribrejkom. Austrálčan vyhral 6:4, 6:3. Deblová dvojica John Peers/Jordan Thompson sa pustila do Juana Sebastiána Cabala a Roberta Faraha bez rešpektu. Prvý set „protinožci“ vyhrali 6:3, druhý stratili 3:6. V rozhodujúcom sete v tajbrejku odvracali mečbaly pri štvorbodovom manku, no šnúra šiestich víťazných bodov znamenala obrat z 2:6 na 8:6.

Skupina E

Kazachstan – Holandsko 2:1

Michail Kukuškin nastúpil na Davis Cup do dvojhry proti Boticovi van de Zandschulpovi a outsidera prevyšoval po všetkých stránkach. Zvíťazil 6:2, 6:2. Nasledoval zápas Alexandra Bublika a Robina Haaseho. Mladík na holandského matadora nestačil, prehral 5:7, 6:3, 6:7(5). V záverečnej štvorhre po boku Kukušina Bublik opäť dominoval. Dvojicu Robin Haase/Jean-Julien Rojer zdolali po výsledku 6:4, 7:6(2) a získali rozdielový bod.

Skupina F

USA – Kanada 1:2

Zámorské derby otvorili Reilly Opelka s Vaškom Pospíšilom. Ani 28 es Američana nestačilo na výhru. Najvyšší hráč na okruhu sa musel skloniť pred Kanaďanom po dvoch tajbrejkoch 6:7(5), 6:7(7). V druhej dvojhre sa predviedli mladíci. Taylor Fritz nestačil na Denisa Šapovalova 6:7(6), 3:6. Štvorhra sa nekonala, Pospíšil a Šapovalov na dvorec nenastúpili. Kanada je napriek tomu prvým istým postupujúcim do štvrťfinále.

About Tomáš Tomeček

Check Also

Anna Karolína Schmiedlová

Schmiedlová veľkým triumfom ukončila čiernu sériu od US Open 2015: Veľakrát to nedokážem dotiahnuť

PARÍŽ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom …