Home Najdôležitejšie Davis Cup – sumár 2. dňa: Spanilá jazda Argentíny a Austrálie, Kanada do štvrťfinále

by Tomáš Tomeček
Nick Kyrgios

MADRID – V hlavnom meste Španielska pokračoval Davis Cup zápasmi druhého dňa. Tenisti Austrálie a Argentíny nestratili ani bod, Francúzi sa o výsledok báli až do samotného záveru a Holanďanom nevyšiel deblový tromf. Hráči Kanady na záverečnú štvorhru proti USA za jasného stavu 0:2 nenastúpili.

Skupina A

Francúzsko – Japonsko 2:1

Úvodnú dvojhru zohrali Jo-Wilfried Tsonga s Jasutakom Učijamom. Tsonga si Davis Cup evidentne užíval, súperovi povolil len tri gemy a zvíťazil 6:1, 6:2. Ako druhí nastúpili Gael Monfils a Jošihito Nišioka. Japonec sa postaral o prekvapenie, keď predzápasovému favoritovi nedoprial ani set – Monfils prehral 5:7, 2:6. V záverečnej štvorhre sa predstavili víťazi Turnaja majstrov, pár Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Mahut. Dvojica Ben McLachlan/Jošihito Nišioka kládla tuhý odpor. Francúzi museli stretnutie po stratenom prvom sete otáčať, napokon zvíťazili 6:7(4), 6:4, 7:5.

Skupina B

Španielsko – Rusko 2:1

Roberto Bautista Agut vyhral nad Andrejom Rubľovom prvý set 6:3, o náskok prišiel po dvoch prehraných setoch pomerom 3:6, 6:7. Skrátenú hru stratil Španiel „na nulu“. Rafael Nadal v súboji s Karenom Chačanovom držal vysoký štandard. Hoci mladý Rus sympaticky vzdoroval, po víťazstve Nadala 6:3, 7:6(7) bolo predbežné skóre vyrovnané. Rozhodujúca štvorhra patrila po výsledku 6:4, 7:6(5) domácej dvojici Marcel Granollers/Feliciano López, ktorá zdolala Chačanova s Rubľovom.

Skupina C

Argentína – Čile 3:0

Argentínska reprezentácia začala Davis Cup impozantne – Guido Pella nedal veľa šancí vo dvojhre Nicolásovi Jarrymu. Dlháňa zdolal 6:4, 6:3. Krajanov výsledok ešte vylepšil Diego Schwartzman. Jeden z najnižších hráčov na okruhu deklasoval Cristiana Garína 6:2, 6:2. Dominanciu Argentínčanov podčiarkla štvorhra – pár Máximo González/Leonardo Mayer nezaváhal v súboji s dvojicou Hans Podlipnik-Castillo/Nicolás Jarry. Výsledková tabuľa zaznamenala konečný údaj 6:3, 7:5 a 3:0 na zápasy.

Skupina D

Austrália – Kolumbia 3:0

Nick Kyrgios zaznamenal proti Alejandrovi Gonzálezovi 16 es, na príjme získal dva brejky a zvíťazil 6:4, 6:4. Alex de Minaur vzal Dnielovi Elahimu Galánovi štyri podania, outsider kontroval jedným ribrejkom. Austrálčan vyhral 6:4, 6:3. Deblová dvojica John Peers/Jordan Thompson sa pustila do Juana Sebastiána Cabala a Roberta Faraha bez rešpektu. Prvý set „protinožci“ vyhrali 6:3, druhý stratili 3:6. V rozhodujúcom sete v tajbrejku odvracali mečbaly pri štvorbodovom manku, no šnúra šiestich víťazných bodov znamenala obrat z 2:6 na 8:6.

Skupina E

Kazachstan – Holandsko 2:1

Michail Kukuškin nastúpil na Davis Cup do dvojhry proti Boticovi van de Zandschulpovi a outsidera prevyšoval po všetkých stránkach. Zvíťazil 6:2, 6:2. Nasledoval zápas Alexandra Bublika a Robina Haaseho. Mladík na holandského matadora nestačil, prehral 5:7, 6:3, 6:7(5). V záverečnej štvorhre po boku Kukušina Bublik opäť dominoval. Dvojicu Robin Haase/Jean-Julien Rojer zdolali po výsledku 6:4, 7:6(2) a získali rozdielový bod.

Skupina F

USA – Kanada 1:2

Zámorské derby otvorili Reilly Opelka s Vaškom Pospíšilom. Ani 28 es Američana nestačilo na výhru. Najvyšší hráč na okruhu sa musel skloniť pred Kanaďanom po dvoch tajbrejkoch 6:7(5), 6:7(7). V druhej dvojhre sa predviedli mladíci. Taylor Fritz nestačil na Denisa Šapovalova 6:7(6), 3:6. Štvorhra sa nekonala, Pospíšil a Šapovalov na dvorec nenastúpili. Kanada je napriek tomu prvým istým postupujúcim do štvrťfinále.