Home Audio/video Medvedev v Tokiu prekvapivo skončil, Djokovič spoznal súpera v boji o finále

Medvedev v Tokiu prekvapivo skončil, Djokovič spoznal súpera v boji o finále

Daniil Medvedev

TOKIO – Nemecký tenista Alexander Zverev skompletizoval štvoricu postupujúcich do semifinále olympijského turnaja v Tokiu. Štvrtý nasadený hráč si vo štvrťfinále dvojhry poradil s Francúzom Jeremym Chardym za 67 minút 6:4, 6:1.

Ako rozhodujúci pre víťazstvo v prvom sete sa ukázal už tretí gem, v ktorom Zverev vzal Chardyho podanie. Dostal sa do vedenia 3:1 a keďže obaja si v ďalšom priebehu prvého dejstva strážili servis, prvý set vyhral Nemec 6:4. Chardy sa síce pri svojom podaní dostal v úvode druhého setu do vedenia 1:0, no v ďalšom priebehu už dominoval Zverev. Ten zaznamenal v zápase celkovo 11 es a šiestimi víťaznými gemami za sebou vyhral druhé dejstvo jednoznačne 6:1. V semifinále sa stretne so svetovou jednotkou Novakom Djokovičom. Srb si vo štvrťfinálovom zápase poradil s Japoncom Keiom Nišikorim za hodinu a 22 minút 6:2, 6:0.

Prekvapivý koniec svetovej dvojky

Rus Daniil Medvedev vypadol vo štvrťfinále, keď ako druhý nasadený hráč nestačil na šestku pavúka Pabla Carrena-Bustu. Španielovi podľahol 2:6, 6:7 (5).

Carreno-Busta si v prvom sete postrážil podanie a za stavu 3:2 brejkol súpera. Podarilo sa mu to aj v 8. geme a prvý set získal pomerne jednoznačne 6:2. Druhé dejstvo bolo spočiatku v réžii Medvedeva, ktorý viedol 3:1 aj 4:2. Španiel síce otočil na 5:4, no napokon musel o víťazovi druhého setu rozhodnúť tajbrejk. Carreno-Busta v ňom viedol 3:0 a hoci Medvedev postupne vyrovnal na 5:5, nasledujúce dva body získal Španiel.

V semifinále narazí na dvanásteho nasadeného Karena Chačanova.