Ilustračné foto (Foto: TASR/AP)

Ďalšie veľké sklamanie pre českých fanúšikov: Ostrava po Kvitovej aj bez ďalšej domácej hviezdy

OSTRAVA – Po Petre Kvitovej, ktorá predčasne ukončila sezónu a nepredstaví sa tak ani na českom podujatí s lákavým obsadením, prišla Ostrava o ďalšiu veľkú domácu hviezdu.


O účasť na podujatí v Ostrave pripravil aktuálne dvadsiatu hráčku sveta Markétu Vondroušovú pozitívny test na nový koronavírus. Ten dostala v piatok a okamžite tak smutnú správu oznámila organizátorom aj fanúšikom prostredníctvom tlačovej správy.

„Veľmi ma to mrzí, ale nedá sa nič robiť. Cítim sa celkom dobre, tak snáď to tak zostane,“ uviedla bývalá svetová štrnástka a organizátorom Ostravy tak pridala vrásky na čele.


Napriek absenciám kvalitné obsadenie

Už včera totiž neúčasť oznámila ďalšia domáca hviezda Petra Kvitová, ktorá si chce doliečiť menšie zranenia a predčasne tak ukončila aktuálnu sezónu. Už predtým sa z podujatia v Ostrave odhlásili grandslamové šampiónky Keninová, Muguruzová a tiež Kerberová.

Napriek tomu sa v prípade konania podujatia v Ostrave zúčastnia viaceré hviezdy ako napríklad svetová päťka Svitolinová či nedávna finalistka US Open Victoria Azarenková. Z domácich hráčok zostávajú zatiaľ v pavúku Karolína Plíšková, Karolína Muchová a tiež Barbora Strýcová, ktorá nahradí práve odhlásenú Vondroušovú.


Štart už cez víkend

Kvalifikácia na hlavný turnaj v Ostrave štartuje už tento víkend a od pondelka je na programe aj úvodné kolo hlavnej súťaže. Turnaj dostal od českej vlády výnimku, pretože aj u našich susedov platí celoplošný zákaz hromadných a teda aj športových podujatí v dôsledku stále zúriacej pandémie koronavírusu.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Slováci v akcii: Utorok 27. október

BRATISLAVA – V dnešnom bohatom slovenskom programe zasiahne do diania na súťažných dvorcoch až sedmička …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five − three =