štvrtok , 6 augusta 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Ďalšia rana pre organizátorov US Open: Williamsovej účasť na turnaji neistá
Foto: TASR

Ďalšia rana pre organizátorov US Open: Williamsovej účasť na turnaji neistá

Po vyhláseniach Rafaela Nadala a Novaka Djokoviča, ktorí nedávno dali najavo, že ich účasť na US Open je ohrozená, prišla pre organizátorov ďalšia zlá správa. Serena Williamsová (38) sa možno nezúčastní na americkom grandslame.


Podľa najnovších informácii samotný turnaj dostal zelenú. Mal by si uskutočniť v pôvodnom termíne so začiatkom 31. augusta a trvať do polovice septembra. Množstvo tenistov však vyjadrilo svoju nespokojnosť s týmto rozhodnutím. Americká šampiónka Serena Williamsová rozmýšľa či bude hrať na Flushing Meadows. Dôvod je jasný – prísne opatrenia zo strany organizátorov, ktorí povoľujú tenistom mať pri sebe len jedného človeka zo svojho tímu.

Brian Earley, Serena Williamsová
(Foto: TASR/AP – Adam Hunger)

Ak by Američanka na turnaji štartovala, znamenalo by to pre ňu približne 20 dňové odlúčenie od svojej dcéry, čo podľa jej slov neprichádza do úvahy. Jej tréner Patrick Mouratoglou celú situáciu ozrejmil: „Myslím, že Serena chce hrať na US Open, ale je pre ňu nepredstaviteľné, aby počas celého turnaja bola po jej boku len jedna osoba.“Organizátori si bez pochyby týmito opatreniami šijú na seba bič. Prísť o také tenisové osobnosti akými sú Nadal, Djokovič, Kyrgios a Williamsová by bolo pre celý turnaj veľmi negatívne. Na druhú stranu, ak by sa Američanka nezúčastnila US Open, prišla by o šancu vyhrať svoj 24. grandslam.

Zdroj: TS

O nás Roderik Pastier

Môže Vás zaujímať

Andy Murray, US Open

Spečatené: Organizátori US Open udelili voľné karty dvom bývalým šampiónom z Flushing Meadows

NEW YORK – Organizátori tenisového grandslamu US Open (31. augusta – 13. septembra) udelili voľné …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × 5 =