Martin Kosťov, Maxym Ivashko, Martin Srpoň, Juraj Kováčik, Peter Danko a Lukáš Chren.
Zľava kapitán Martin Kosťov, Maxym Ivashko, Martin Srpoň, Juraj Kováčik, Peter Danko a Lukáš Chren (Foto: Slávia STU)

Ďalší úspech pre TK Slávia STU Bratislava: Starší žiaci vicemajstrami Slovenska

BRATISLAVA – Po zisku titulov v kategóriách mladších žiačok, mladších žiakov a dorastenkách, pridala TK Slávia STU Bratislava na svoje konto v tohtoročnej edícii majstrovstiev Slovenska družstiev aj primát vicemajstrov v starších žiakoch.


Mali aj mečbal

„Slávia prehrala vo finále naozaj len o chlp, keď po dvojhrách sme viedli 3:2 a obe štvorhry boli mimoriadne vyrovnané. Dokonca v jednej sme mali aj mečbal,“ povedal Martin Kováčik, ktorý bol kapitánom družstva počas regionálnych kôl.

(Foto: Slávia STU)

V úvodnom kole si žiaci z petržalského Ovsišťa poradili s rovesníkmi z Tenisovej Akadémie Edmunda Pavlíka relatívne hladko 5:2. V semifinále potom zdolali zverenci kapitána Lukáša Smoľáka Tenis team Nové Zámky 4:3 a v dramatickom finále napokon podľahli banskobystrickému Baseline až po vyrovnanom boji v záverečných štvorhrách celkovo 3:4.

Absolútna dominancia na klubových majstrovstvách Slovenska: Bratislavská TK Slávia STU ovládla aj súťaž junioriekPochvala pre trénerov Slávie

„Vo finále odviedli výbornú prácu tréneri Slávie, ktorí dokázali hráčov priamo v Humennom pripraviť tak, že zvládali zápasy aj s rebríčkovo silnejšími chlapcami,“ dodal. Najmladším článkom družstva bol Juraj Kováčik, iba 11-ročný reprezentant SR, ktorý sa medzi o dva až tri roky staršími hráčmi nestratil a vyhral všetky svoje dvojhry. „Má ešte veľa rezerv, ale tvrdou prácou sa postupne posúvame. Jurko má výborného trénera aj podmienky na Slávii, treba ďalej makať,“ dodal Kováčik.

(Foto: Slávia STU)

Zdroj: ts – Igor Uher

About Igor Uher

Check Also

Jelina Svitolinová, Roland Garros 2023

VIDEO Ruku jej síce opäť nepodala, ale: Svitolinová po obrate ďalšiu súperku z Ruska neodignorovala

PARÍŽ – Ukrajinka Jelina Svitolinová zvíťazila v 3. kole parížskeho Roland Garros v pikantnom rusko-ukrajinskom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five + 9 =