Cori Gauffová
Cori Gauffová (Foto: TASR/AP - Alessandra Tarantino)

Corey Gauffová: Dôvod, pre ktorý je Federer jeden z najvplyvnejších tenistov v histórii

17-ročná americká tenistka Corey Gauffová prezradila, prečo je Roger Federer podľa nej jedným z najvplyvnejších tenistov v histórii. Snaží sa to od neho naučiť.


Američanka Corey Gauffová je vekom len tínedžerka a vzhliada k 20-násobnému grandslamovému víťazovi Švajčiarovi Rogerovi Federerovi. Prezradila dôvod, pre ktorý je podľa nej Federer jedným z najvplyvnejších tenistov všetkých dôb. Snaží sa to naučiť tiež!

Gauffová obdivuje na Federerovi jeho sebaovládanie

„Je to pravdepodobne jeden z najvplyvnejších tenistov v histórii. Všetci vieme, že Roger je najlepší na kurte aj mimo neho. Dôvodom je, ako sa správa, ako reaguje a ako vychádza z médiami. Poskytuje bezplatné hodiny sebaovládania, učí vás zvládať samého seba v akejkoľvek situácii. To všetko sa snažím naučiť,“ cituje Gauffovú Tennis World USA.

„Navyše je to výnimočný človek. Podarilo sa mi s ním niekoľkokrát hovoriť. Roger vždy hovoril, ako ma podporuje. Ak mám byť úprimná, v tejto chvíli nemám slov, ako definovať Rogerovu osobnosť. Myslím si, že nikto o ňom nepovedal ani nemôže povedať nič zlé. Je to jeden z najlepších športovcov a ľudí, ktorých som kedy stretla,“ dodala americká tenistka.

Roger Federer pre zranenie predčasne ukončil sezónu 2021, no v budúcom roku sa chystá vrátiť do súťažného diania.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Rafael Nadal

Rafael Nadal: Tenis sa neuberá dobrým smerom. Stal sa rukojemníkom jediného úderu

Španiel Rafael Nadal kritizuje vývoj tenisu. Podľa jeho názoru sa hra stala rukojemníkom jediného úderu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seven − four =