Roger Federer, Hubert Hurkacz
Roger Federer a Hubert Hurkacz (Foto: TASR/AP - Mark J. Terrill)

Čo súperov fascinuje na Federerovi? Neuveriteľné, čo urobil pre tenis!

BAZILEJ – Švajčiarsky fenomén a rekordný 20-násobný grandslamový šampión Roger Federer (38) je velikánom na kurte, ale aj mimo neho. Vo svojej kariére prekonal množstvo rekordov a je vzorom pre mnohých mladých hráčov, ktorí okrem jeho tenisového umenia obdivujú jeho neskutočnú auru a charizmu.


Stretol ho na Indian Wells

Jedným z nich je aj poľská hviezda Hubert Hurkacz, ktorý vo veku 23 rokov už patrí medzi tenisovú elitu. Aktuálne 29. najlepší hráč sveta sa v rozhovore pre Polsat Sport vyjadril, prečo je švajčiarsky fenomén a jeho hra predmetom obdivu aj mnohých súperov.

Roger Federer
Roger Federer (Foto: TASR/AP – Lee Jin-man)

Rodák z Wroclawu sa so švajčiarskym maestrom stretol minulý rok na prestížnom americkom podujatí Indian Wells, keď v boji o semifinále favorizovaný Federer poľského súpera zdolal dvakrát 6:4.Zdroj: Youtube

Poľská hviezda obdivuje Federera

Hurkacz mal z premiérového vzájomného stretnutia s velikánom tie najlepšie pocity, konverzácia podľa slov Poliaka bola veľmi príjemná, Federer bol otvorený a na poľskú hviezdu okamžite zapôsobil: „Aj keď som bol prvýkrát na veľkom podujatí, dokázal som s ním normálne diskutovať. Je to veľmi otvorený človek a má veľký prehľad o svete. To je to, čo spraví na vás dojem,“ uviedol Hurkacz.Poľská hviezda je veľkým fanúšikom švajčiarskeho velikána, v nedávnom rozhovore pre médiá uviedol, že Federer je neuveriteľný a nikto ho nemôže kopírovať. „Áno, myslím si, že Roger je úžasný človek. To, ako hrá, je neuveriteľné. Ten spôsob, akým zasiahne loptu a údery, ktoré vyberie. Je ťažké implementovať veci, ktoré predvádza na kurte. Ale samozrejme sa od neho môžete veľa naučiť,“ uviedol Poliak a nadšene dodal: „Dúfam, že Federer má pred sebou ešte niekoľko rokov, aby pomohol posunúť tenis. To, čo urobil pre tenis, je neuveriteľné!“

Veľká šanca na US Open

Niekdajšia svetová 28. by sa mala predstaviť na nadchádzajúcom grandslame sezóny v americkom New Yorku. Vzhľadom na stále zúriacu pandémiu koronavírusu bude US Open bez obhajcu titulu Rafaela Nadala a tiež ďalších veľkých mien, čo je pre poľskú hviezdu veľká šanca na pekné grandslamové umiestnenie.

Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz (Foto: TASR/AP – Nell Redmond)

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

VIDEO Druhý hrací deň priniesol prekvapivú prehru Medvedeva: Nadal vykročil za obhajobou víťazstvom v troch setoch

PARÍŽ – Španielsky tenista Rafael Nadal začal cestu za svojím dvadsiatym grandslamovým titulom „povinným“ víťazstvom. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

4 × 1 =