Home Najdôležitejšie Čo Paríž dal, čo vzal: Kužmová ukázala potenciál, premožiteľka Ostapenkovej končí

PARÍŽ – Po daždivom utorku sa dohrávali stretnutia prvého kola a okrem nich sa začali boje 2. kola. Do hry zasiahli dvaja Slováci, ktorí však favoritov nezaskočili. No množstvo favorizovaných tenistov sa poriadne zapotilo.

Muži:

Prekvapivo končí v dohrávke včerajšieho prvého kola 17. nasadený Tomáš Berdych. Ten po prvý raz v kariére nestačil na Francúza Jérémyho Chardyho. Hráči boli štatisticky veľmi vyrovnaní, až v 5. sete sa Berdychovi menej darilo na riterne i na servise, naopak, súper mal neuveriteľných 90 % prvých servisov. V celom zápase však Čech vyhral iba o 4 výmeny menej. Domáci hráč triumfoval 7:6(5), 7:6(8), 1:6, 5:7, 6:2.

Katom Francúzov je tento rok Kei Nišikori, ktorý po výhre nad Janvierom v 1. kole uspel aj proti Benoitovi Pairemu. Na rozdiel od prvého zápasu sa však tentokrát zapotil viac a postup vybojoval až v 5 setoch. Za celý zápas stretlil iba jedno eso, jeho súper  14. Inak bol Francúz aktívnejší, mal síce viac winnerov, ale aj viac nevynútených chýb. Japonec postupuje po setoch 6:3, 2:6, 4:6, 6:2, 6:3.

Ďalej postupuje aj Novak Djokovič. Proti premožiteľovi Davida Ferrera Jaumemu Munarovi zohral vyrovaný zápas, no postupuje po setoch 7:6(1), 6:4, 6:4.

Ôsmy nasadený David Goffin hral proti 141. tenistovi sveta Corentinovi Moutetovi. V prvom sete musel bojovať 1 hodinu a 8 minút, nakoniec však celý zápas trval iba 2 hodiny a 4 minúty. Postupuje teda ďalej po setoch 7:5, 6:0, 6:1.

Spolufavorit na titul Alexander Zverev sa po suverénnom 1. kole poriadne zapotil v druhom. Po zápase proti Srbovi Lajovičovi sa Zverev vyjadril, že je skutočne šťastný, že dokázal zdolať súpera, ktorý počas antukovej sezóny vyradil veľa kvalitných hráčov. Celkovo najsuverénnejšie vyhral mladý Nemec štatistiku es. V nej prestrieľal súpera 9:0. Postupuje po setoch 2:6, 7:5, 4:6, 6:1, 6:2.

Slovenský tenista Martin Kližan doplatil v súboji s domácim šoumenom Gaelom Monfilsom na množstvo nevynútených chýb. Nedokázal teda zaskočiť favorita a po necelých dvoch hodinách končí 2:6, 4:6, 4:6.

Jednoduché to s postupom nemal ani 4. nasadený Bulhar Grigor Dimitrov. Američana Jareda Donaldsona, ktorý nikdy nevyhral na antuke dva zápasy za sebou, porazil po viac ako 4 hodinovej dráme 6:7(1), 6:4, 4:6, 6:4, 10:8 .

Ďalej postupujú aj Španieli Roberto Bautista Agut Pablo Carreňo Busta. Carreňo potreboval na postup proti Federicovi Delbonisovi 4 sety a nakoniec vyhral 7:6(0), 7:6(2), 3:6, 6:4. Bautista nad Santiagom Giraldom vyhral už v troch setoch 6:4, 7:5, 6:3.

Lúči sa aj 12. nasadený americký bombardér Sam Querrey, ktorý nestačil na domáceho Gillesa Simona. Prehral po setoch 6:1, 6:7(3), 4:6, 1:6.

Naj 4. hracieho dňa:

• Najdlhší zápas: 4 hodiny a 19 minút – Grigor Dimitrov zdolal Jareda Donaldsona 6:7(1), 6:4, 4:6, 6:4, 10:8
  • Najkratší zápas: 1 hodina a 55 minút – Gael Monfils zdolal Martina Kližana 2:6, 4:6, 4:6, pod dve hodiny trval už iba zápas Cecchinato – Trungelliti 6:1, 7:6(1), 6:1 – 1 hodina a 58 minút

Ženy:

Svetová jednotka Simona Halepová sa konečne dostala na kurt vo svojom zápase prvého kola proti Američanke Alison Riskeovej. V úvode ju outsiderka jednoznačne prevyšovala, no potom už svetová jednotka našla cestu k víťazstvu. Postupuje po setoch 2:6, 6:1, 6:1.

Svetová dvojka Caroline Wozniacka nepotrebovala na postup cez 219. hráčku sveta Georginu Garcíovú-Pérezovú ani hodinu a vyhrala hladko 6:1, 6:0.

V čisto francúzskom súboji medzi 32. nasadenou Alizé Cornetovou a Pauline Parmentierovou sa odohrala viac ako 3 hodiny trvajúca dráma, ktorú nakoniec zvládla nenasadená hráčka. Postupuje po setoch 6:7(2), 6:4, 6:2.

Viktória Kužmová nastúpila na zápas proti veľkej favoritke turnaja Ukrajinke Jeline Svitolinovej. V zápase bola výrazne aktívnejšia, nastrieľala viac víťazných úderov, no o šancu na lepší výsledok ju oberali nevynútené chyby. Naviac v 2. sete začala kopiť dvojchyby. Predviedla však sympatický výkon. Štvrtá nasadená teda postupuje 6:3, 6:4.

Po náročnom prvom kole Petra Kvitová druhým prešla bez zaváhania. Španielku Laru Arruabarrenovú po hodine a 8 minútach poslala domov po setoch 6:0, 6:4.

Sloane Stephensová má za sebou ďalší rýchly zápas. V 1. kole strávila na kurte 50 minút, v 2. kole 1 hodinu a 2 minúty. Poľku Magdalenu Frechovú zdolala 6:2, 6:2.

Postupuje aj ďalšia Američanka, 13. nasadená Madison Keysová, ktorá krajanku Caroline Dolehideovú zdolala 6:4, 6:1.

Barbora Strýcová po dlhom čase bez vyhraného zápasu konečne prelomila šnúru v 1. kole a darilo sa jej aj v druhom. Rusku Jekaterinu Makarovovú zdolala hladko 6:4, 6:2.

Premožiteľky Jeleny Ostapenkovej a Viktorie Azarenkovej, Katerina Kozlovová a Kateřina Siniaková, sa stretli v 2. kole. Ukrajinka na výkon z prvého kola nenadviazala a tak sa z postupu do 3. kola teší mladá Česka po setoch 6:7(4), 6:4, 6:4.

Carla Suárezová Navarrová sa po hladkom víťazstve v 1. kole zdala byť v dobrej forme. V druhom narazila na Grékyňu Mariu Sakarriovú, ktorej tesne ušlo nasadenie. Končí 5:7, 3:6.

• Najdlhší zápas: 3 hodiny a 4 minúty – Pauline Parmentierová zdolala Alizé Cornetovú 6:7(2), 6:4, 6:2
  • Najkratší zápas: 51 minút – Caroline Wozniacka zdolala Georginu Garcíovú-Pérezovú 6:1, 6:0, o minútu dlhší bol zápas premožiteľky Venus Williamsovej – Wang Čchiang, ktorá zdolala Petru Martičovú 6:1, 6:1