Home Najdôležitejšie Čo Paríž dal, čo vzal: Americký deň i senzačný semifinalista

Čo Paríž dal, čo vzal: Americký deň i senzačný semifinalista

PARÍŽ – V 10. hrací deň na Roland Garros sme videli prvú porciu štvrťfinálových zápasov. Šláger medzi Thiemom a Zverevom zaostal za očakávaním. Djokoviča seznačne zdolal málo známy Talian. Medzi ženami sme sa nedočkali žiadnych dlhších bojov.

Muži:

Prvý duel z mužského programu zohrali Dominic Thiem Alexander Zverev. Zápas mal byť veľkým lákadlom dnešného programu. Zranený Nemec však nedokázal byť vyrovnaným súperom pre Rakúšana, ktorý sa po skvelých výkonoch bude pokúšať o prienik do svojho prvého grandslamového finále v kariére. A tak 7. nasadený zdolal dvojku „pavúka“ 6:4, 6:2, 6:1. Viac o zápase sme písali tu.

Súperom Dominica Thiema prekvapujúco nebude Novak Djokovič ale v životnej forme hrajúci Marco Cecchinato. Talian predviedol neuveriteľný tenis, nebál sa a ani v ťažkých momentoch nestrácal psychickú pohodu. Víťazí tak po setoch 6:3, 7:6(4), 1:6, 7:6(11). Viac o zápase sme písali tu. Neuvidíme tak odvetu za vlaňajšie štvrťfinále, v ktorom Thiem zdolal Djokoviča, ktorý obhajoval trofej.

Naj 10. hracieho dňa:

• Najdlhší zápas: 3 hodiny 26 minút – Marco Cecchinato zdolal Novaka Djokoviča 6:3, 7:6(4), 1:6, 7:6(11)

Ženy:

V prvom súboji podľa očakávaní Madison Keysová zdolala prekvapenie turnaja Juliu Putincevovú. Kazaška ďalšiu nasadenú súperku zdolať nedokázala a Američanke na turnaji stále nik nevzal set. Postupuje 7:6(5), 6:4.  Viac o zápase si môžete prečítať tu.

Semifinále bude odvetou za finále US Open 2017, keďže druhou postupujúcou je Sloane Stephensová. Tá mala proti Darii Kasatkinovej, premožiteľke Caroline Wozniackej, ešte jednoznačnejší zápas. Zvíťazila 6:3, 6:1. Viac  si môžete prečítať tu.

Tenistky sú dobré kamarátky, no na okruhu sa stretli iba dvakrát, oba zápasy vyhrala Stephensová v dvoch setoch.

• Najdlhší zápas: 1 hodina 24 minút – Madison Keysová zdolala Juliu Putincevovú 7:6 (5), 6:4
  • Najkratší zápas: 1 hodina 10 minút – Sloane Stephensová zdolala Dariu Kasatkinovú 6:3, 6:1
  • Najviac es: 3 – Madison Keysová (jediná viac ako 0)
  • Najviac winnerov: 30 – Madison Keysová
  • Najviac dvojchýb: 2 – Daria Kasatkinová
  • Najmenej dvojchýb: 0 – Madison Keysová, Sloane Stephensová
  • Najviac nevynútených chýb: 25 – Daria Kasatkinová
  • Najmenej nevynútených chýb: 10 – Julia Putincevová