Home Správy Čo Londýn dal, čo vzal: Senzácie pokračujú, Federerov ďalší rekord

Čo Londýn dal, čo vzal: Senzácie pokračujú, Federerov ďalší rekord

LONDÝN – Tretí hrací deň na Wimbledone pochoval nádeje ďalšej hráčky elitnej desiatky. Roger Federer v ďalšom porovnaní dosiahol status „najlepší“. Karolína Plíšková sa tiež dočkala významného míľnika. Niektoré zápasy prerušil dážď.

Muži:

Po zranení sa vracia v dobrej forme Miloš Raonič. Dnes si aj vďaka 34 esám zabezpečil postup do 3. kola. Zvíťazil nad Johnom Millmanom 7:6(4), 7:6(4), 7:6(4). Hráči skvele servovali a za celý zápas sme videli iba po jednom brejku na každej strane.

Kanaďan tiež trafil servis rýchlosťou 147 míľ za hodinu (236,6 km/h), čím iba o 1 míľu (1,6 km/h) zaostal za wimbledonským rekordom.

Z hry von je aj 17. nasadený Lucas Pouille. Ten možno nepatril k veľkým favoritom turnaja, no iba málokto by čakal jeho vypadnutie s kvalifikantom Dennisom Novakom. Ten doteraz nikdy neuhral na Grand Slame ani jedno víťazstvo. Viedol 2:0 na sety, favorit však dorovnal. Novak sa nezľakol a rozhodujúce dejstvo ovládol. Postupuje 6:4, 6:2, 6:7(8), 3:6, 6:2.

Posledný mužský zástupca Slovenska končí. Lukáš Lacko sa nepostaral o senzáciu a s Rogerom Federerom prehral 4:6, 4:6, 1:6. Už od vlaňajšieho Wimbledonu ťahá legendárny Švajčiar sériu 26 vyhraných setov za sebou. Je to druhá najdlhšia „šnúra“ v All England Clube. Ak ju navýši, môže prekonať iba sám seba zo sezón 2005 a 2006, keď nazbieral o 8 setov viac. Tiež vyhral už 174. zápas na tráve, čím vyrovnal rekord Jimmyho Connorsa. V 3. kole sa tak môže osamostatniť.

Svoje zápasy dnes pre dážď nedohrali Stan Wawrinka proti Fabbianovi, či Marin Čilič proti Pellovi.

Vypadnutia nasadených tenistov:

• Lucas Pouille (17.) s Dennisom Novakom

Naj 3. hracieho dňa:

• Najdlhší zápas: 4 hodiny 21 minút: Radu Albot – Aljaž Bedene 6:2, 4:6, 7:6 (3), 5:7, 6:3
  • Najkratší zápas: 1 hodina 30 minút: Roger Federer – Lukáš Lacko 6:4, 6:4, 6:1

Ženy:

Karolína Plíšková to na 6. pokus dokázala. Premiérovo v kariére sa po víťazstve 6:3, 6:3 nad Viktoriou Azarenkovou pozrie do 3. kola Wimbledonu. Ak sa jej podarí ísť ešte o jedno kolo ďalej, zruší jednu nepríjemnú štatistiku, ktorá je pri jej mene. Je jedinou svetovou jednotkou v histórii, ktorá nedosiahla na každom grandslame aspoň osemfinále.

Ďalšie obrovské prekvapenie sa zrodilo na úkor šampiónky Australian Open. Nasadená dvojka Caroline Wozniacka končí na rakete Jekateriny Makarovovej po setoch 4:6, 6:1, 5:7. Ruská niekdajšia svetová osmička neprežíva najlepšie obdobie, v tejto sezóne po prvý raz vyhrala dva zápasy za sebou. Nemala to však jednoduché, viedla už 5:1 v treťom sete a potrebovala až 5 mečbalov.

V „pavúku“ tak po dnešku zostali iba tri z ôsmich najvyššie nasadených. (Porúčali sa: Wozniacka, Stephensová, Svitolinová, Garciová aj Kvitová. V hre sú teda už iba: Halepová, Muguruzová a Plíšková – iba posledná menovaná je už v 3. kole.)

Bez komplikácií postupuje Serena Williamsová proti Viktorii Tomovovej (6:1, 6:4), Venus síce bola dole o set, no potom poľahky zdolala Alexandru Dulgheruovú (4:6, 6:0, 6:1) a darilo sa aj Madison Keysovej v zápase s Luksikou Kumkhumovou (6:4, 6:3).