Home Najdôležitejšie Čo Londýn dal, čo vzal: Nekonečné senzácie, Cibulkovej dvojročný rekord

Čo Londýn dal, čo vzal: Nekonečné senzácie, Cibulkovej dvojročný rekord

LONDÝN – Aj šiesty hrací deň na wimbledonskej tráve priniesol niekoľko senzačných vypadnutí favoritov. Rôzne si počínajú premožiteľky veľkých hviezd z minulých kôl. Jediný Čech vo dvojhre dnes dal o sebe vedieť.

Muži:

Českých fanúšikov potešil Jiří Veselý. Jediný mužský zástupca v „pavúku“ dvojhry dnes zdolal 19. nasadeného Fabia Fogniniho. Renkingovým favoritom bol Talian, avšak ten ešte nikdy v kariére cez tretie kolo vo Wimbledone neprešiel. Naviac trávnatý povrch príliš neobľubuje.

A tak český špecialista na najrýchlejší podklad postupuje po setoch 7:6(4), 3:6, 6:3, 6:2. Po druhý raz v kariére si tak zahrá 4. kolo Wimbledonu.

Najväčšou senzáciou v mužskej časti je dnes vypadnutie Alexandra Zvereva. Dvadsaťjedenročný Nemec sa napriek výborným výsledkom na tisícových turnajoch stále nedokáže presadiť aj na grandslamoch. Zdolal ho „zlý chlapec“ Ernests Gulbis a na rozlúčku mu dokonca uštedril „kanára“. Zvíťazil 7:6(2), 4:6, 5:7, 6:3, 6:0.

Ako kvalifikant má už za sebou šiesty víťazný zápas. Lotyš na 11. pokus prenikol do druhého týždňa v All England Clube.

Rafael Nadal je už iba krok od premiérového postupu do štvrťfinále od roku 2011. Dnes zdolal Alexa de Minaura (6:1, 6:2, 6:4). Juan Martín del Potro sa stal prvým Argentíncom v histórii, ktorý štyrikrát dosiahol vo Wimbledone na 4. kolo. Zdolal Benoita Paira (6:4, 7:6(4), 6:3). Stále tak nestratil na turnaji ani jeden set.

Miloš Raonič dnes zvládol náročnú dohrávku s Dennisom Novakom (7:6(4), 4:6, 7:5, 6:2). Kei Nišikori hrá výborný turnaj a postúpil v troch setoch po výhre nad Nickom Kyrgiosom (6:1, 7:6(3), 6:4).

„Som si istý, že toto bol môj najlepší výkon na tráve v kariére,“ povedal po svojom triumfe Japonec.

Novak Djokovič aj napriek komplikáciám v úvode zdolal britskú jednotku Kyla Edmunda (4:6, 6:3, 6:2, 6:4). V závere museli obaja hráči prekonať jedno nespravodlivé rozhodnutie rozhodcu na každej strane. Išlo však o situáciu za stavu výrazne nakloneného Srbovi, a tak problém ustál a dokráčal k víťazstvu.

Výhry nižšie nasadených/nenasadených tenistov:

• Ernests Gulbis zdolal Alexa Zvereva (4.)
  • Jiří Veselý zdolal Fabia Fogniniho (19.)
  • Kei Nišikori (24.) zdolal Nicka Kyrgiosa (15.)

Ženy:

Slovenských fanúšikov potešila Dominika Cibulková. Tá mala od štvrťfinále Wimbledonu 2016 na grandslamoch veľké patálie. Nevedela odvtedy prejsť ďalej ako do 3. kola. Dnes však nedala väčšiu šancu 15. nasadenej Elise Mertensovej.

Naviac, opäť skvele servovala a o podanie prišla až v závere druhého setu pri skóre 5:1. V tomto prípade však zrejme išlo o nervozitu, ktorá zaúradovala.

Zdalo sa, že súperkou slovenskej tenistky bude svetová jednotka Simona Halepová. Tohtoročný Wimbledon však drví jednu favoritku za druhou, a tak je von z hry aj ona. Rumunka proti Taiwančanke Sie Šu-wej premárnila náskok 5:2 a jeden mečbal  v treťom sete. Taiwančanka tak v 32 rokoch dosiahla najväčšie víťazstvo kariéry. Naviac vyrovnala svoje grandslamové maximum z Australian Open 2008 a 2018.

Práve ona bude stáť Dominike v ceste za 8. kariérnym štvrťfinále. Zaujímavosťou však je, že Slovenka doposiaľ v kariére iba jediný raz prehrala na grandslame vo štvrtom kole (Australian Open 2009, pozn. red.).

Takto odvrátila Sie Šu-wej mečbal.

Angelique Kerberová postupuje cez Naomi Osakovú (6:2, 6:4). Daria Kasatkinová vyradila Ashleigh Bartyovú (7:5, 6:3). Dobrý turnaj zažíva aj Jelena Ostapenková, porazila premožiteľku Marie Šarapovovej Vitaliu Diačenkovú (6:0, 6:4).

Naopak, darí sa Aliaksandre Sasnovičovej, ktorá už vyradila Petru Kvitovú. Dnes si poradila s 26. nasadenou Dariou Gavrilovovou (6:3, 6:1). Premožiteľka Garbine Muguruzovej Alison van Uytvancková sa dnes zaskvela výhrou nad Anett Kontaveitovou (6:2, 6:3).