Home Najdôležitejšie Čo Londýn dal, čo vzal: Magický úder proti Nadalovi a déjà vu Azarenkovej

Čo Londýn dal, čo vzal: Magický úder proti Nadalovi a déjà vu Azarenkovej

by Tomas Hmira

LONDÝN – Ani počas piateho hracieho dňa nebola núdza o zaujímavé momenty. Z celého dňa vyčnieva suverénny gem Müllera, úder dňa proti Nadalovi a déjà vu dvojice Azarenková, Watsonová.

Muži:

Najvyššie nasadeným tenistom, ktorý dnes opúšťal posvätnú trávu, bol Kei Nišikori (9.). Hoci sa zdalo, že sa do zápasu po prvých dvoch stratených setoch vracia, opak bol pravdou. Vo štvrtom dejstve od stavu 2:0 vyhral len gem.

Andy Murray (1.) sa zapotil, napokon zdolal Fogniniho 6:2, 4:6, 6:1, 7:5. Vo štvrtom sete prehrával 2:5 a postupne čelil piatim setbalom. Diváci na Centrálnom kurte ani nedýchali.

Až 5 duelov sa skončilo víťazstvom 3:0 na sety. Po takomto skóre sa radoval Rafael Nadal, ktorý na osemfinále Wimbledonu čakal 3 roky. Rus Chačanov v zápase hrýzol čoraz viac a ukázal aj úder dňa.

Aj Marin Čilič vyhral 3:0 na sety. Jeho súper Steve Johnson predviedol niektorým kolegom príkladnú bojovnosť.

Giving it everything like… 😮 . #Wimbledon #Johnson @steviej345 #tennis

Príspevok, ktorý zdieľa Wimbledon (@wimbledon),

Gilles Müller rovnako uspel 3:0 na sety, no tento chlapík zaujal z iného súdka. V geme za stavu 5:5 v prvom sete zapojil 4 esá.

Najdramatickejšie divadlo nás čakalo na záver piateho hracieho dňa. A bude pokračovať. Zápas Tsonga (12.) – Querrey (24.) je prerušený v piatom sete za stavu 5:6.

Štvrtý hrací deň v číslach:

• najviac víťazných úderov: Benoit Paire (63)
  • najmenej víťazných úderov: Jerzy Janowicz (20)
  • najviac nevynútených chýb: Kei Nišikori (48)
  • najmenej nevynútených chýb: Kevin Anderson (11)

Ženy:

Aj dámsku časť opúšťa členka top 10. No a je ňou Dominika Cibulková (viac: Cibulková končí v 3. kole Wimbledonu, súperka ju zasypala víťaznými údermi). Do stavu 5:1 urobila len 3 nevynútené chyby. Napokon ich za 2 hodiny a 36 minút nazbierala 24, čo nie je veľa. Na kanonádu víťazných úderov súperky to ale bolo nadmieru. „Ťahala som dlhú turnajovú šnúru na tráve. Nevyhrala som toľko zápasov ako som si predstavovala, no Wimbledon hodnotím veľmi pozitívne. Odohrala som tu dva výborné zápasy a prerušila čiernu sériu. Som na správnej ceste, treba v tom vydržať a pokračovať ďalej,“ takto zhodnotila svoje vystúpenie slovenská jednotka.

Favoritky dnes nezaváhali a všetky postúpili po víťazstve 2:0 na sety. Postupne sa to stalo v prípade Halepovej (2.), Kontovej (6.), Svitolinovej (4.) aj Venus Williamsovej (10.). Práve Američanka sa stala jedinou tenistkou na okruhu WTA, ktorej sa počas posledných šiestich turnajov veľkej štvorky podarilo prebojovať do druhého týždňa. Azda netreba pripomínať, že má 37 rokov.

V opačnej pozícii je pätica Ostapenková, Konjuhová, Kontová, Garciová a Svitolinová. Tieto ženy si na Wimbledone po prvý raz v kariére zahrajú v druhom týždni.

Zaujímavý moment nastal pri dvojici Viktoria Azarenková, Heather Watsonová. Najskôr Bieloruska súperku zdolala 3:6, 6:1, 6:4 a o 2 hodiny neskôr nastalo déjà vu. Britka jej prehru vrátila v mixe.

• najviac víťazných úderov: Ana Konjuhová (54)
  • najmenej víťazných úderov: Maria Sakkariová (8)
  • najviac nevynútených chýb: Ana Konjuhová (47)
  • najmenej nevynútených chýb: Camila Giorgiová (12)