Home Najdôležitejšie Čo Londýn dal, čo vzal: Ďalší rekord Federera, Monfilsov životný postup

Čo Londýn dal, čo vzal: Ďalší rekord Federera, Monfilsov životný postup

LONDÝN – Piaty hrací deň ešte viac pretriedil hráčky najlepšej desiatky. Roger Federer dosiahol ďalší rekord.

Muži:

Alexander Zverev včera prehrával s Taylorom Fritzom 1:2 na sety. Dnes však v dohrávke nepripustil ďalšiu senzáciu a nakoniec vyhral 6:4, 5:7, 6:7(0), 6:1, 6:2.

Wimbledon bol posledným grandslamom, kde si Gael Monfils ešte nezahral vo štvrťfinále. Dnes sa však k tomu výrazne priblížil, keď postúpil do osemfinále. Skúsený Francúz vyradil turnajovú jedenástku Sama Querryho 5:7, 6:4, 6:4, 6:2.

Roger Federer opäť ukázal, že je kráľom Wimbledonu. Po setoch 6:3, 7:5, 6:2 zdolal Jana-Lennarda Struffa. Bol to jeho jubilejný 200. zápas na tráve v kariére. Triumfoval už po 175. raz, čím sa v historických tabuľkách osamostatnil od Jimmyho Connorsa.

John Isner postúpil po výhre nad Radu Albotom (6:3, 6:3, 6:4) premiérovo do druhého týždňa v Londýne. Kevin Anderson prešiel cez Philippa Kohlschreibera (6:3, 7:5, 7:5).

Devätnásťročný Stefanos Tsitsipas navyšuje svoje kariérne maximum, ktoré dosiahol už postupom do 3. kola. Zdolal Thomasa Fabbiana (6:2, 6:1, 6:4). Senzačný premožiteľ Marina Čiliča Guido Pella dnes podľahol Mackenziemu McDonaldovi 4:6, 4:6, 6:7(6). Ten je pri svojom wimbledonskom debute už vo štvrtom kole. Ak vyhrá ešte jeden zápas, vyrovná sa Nickovi Kyrgiosovi z roku 2014, ktorý pri premiére v All England Clube skončil až vo štvrťfinále.

Zápas Miloša Raoniča s premožiteľom Lucasa Pouilleho Dennisom Novakom bol pre tmu prerušený za nečakaného stavu 1:1 na sety. V treťom vedie favorit 6:5, avšak bez brejku.

Päť hodín a dve minúty, toľko trval dnešný zápas štvorhry medzi dvojicami Marcelo Arévalo/Hans Podlipnik-Castillo a Jay Clarke/Cameron Norrie. Posledný set sa skončil za neuveriteľného stavu 22:20.

Víťazstvá nižšie nasadených/nenasadených tenistov:

• Gael Monfils vyradil Sama Querryho (11.)

Naj 5. hracieho dňa:

• Najdlhší zápas: 3 hodiny 12 minút: Alexander Zverev – Taylor Fritz 6:4, 5:7, 6:7(0), 6:1, 6:2 a Adrian Mannarino – Daniil Medvedev 6:4, 6:3, 4:6, 5:7, 6:3
  • Najkratší zápas: 1 hodina 31 minút: 6:2, 6:1, 6:4

Ženy:

Serena Williamsová už navýšila svoju víťaznú šnúru v All England Clube na 17 triumfov. Vlani pre tehotenstvo neštartovala, a tak sa jej ťaženie začalo ešte pred dvoma rokmi. Kristinu Mladenovičovú zdolala 7:5, 7:6(2).

Z hry von je ďalšia členka najlepšej desiatky. Deviata nasadená Venus Williamsová končí na rakete Kiki Bertensovej po setoch 2:6, 7:6(5), 6:8. Holanďanka sa premiérovo v kariére prebojovala do 4. kola Wimbledonu. Vyradila pätnásobnú šampiónku. O svojom vzťahu k najrýchlejšiemu povrchu povedala: „S trávou nie som kamarátka.“

Po Venus Williamsovej sa dnes porúčala aj Madison Keysová. Tá podľahla ruskej kvalifikantke Jevgeniji Rodinovej 5:7, 7:5, 4:6. Víťazka si po prvý raz v kariére zahrá vo 4. kole. Kúsok od vyradenia bola Američanka už v 2. sete, keď prehrávala 0:4, no nakoniec ubojovala 2. dejstvo.

Na pokraji vypadnutia bola aj ďalšia členka elitnej desiatky Karolína Plíšková. Mihaelou Buzarnescuovou prehrávala o set a 1:4 v druhom. Nakoniec však zápas skvele otočila a postupuje 3:6, 7:6(3), 6:1. Po tom, čo roky nevedela pokoriť 2. kolo, je tentokrát už v osemfinále. Až doteraz bola jedinou svetovou jednotkou v histórii, ktorá si nezahrala aspoň 4. kolo každého grandslamu.

Po veľkej bitke postupuje aj Julia Görgesová, ktorá zdolala Barboru Strýcovú (7:6(3), 3:6, 10:8.). Darí sa premožiteľke Sloane Stephensovej z 1. kola Donne Vekičovej. Vyradila Yaninu Wickmayerovú (7:6(2), 6:1). Jekaterina Makarovová po výhre nad Caroline Wozniackou kráča úspešne ďalej turnajom. Dnes vyradila Luciu Šafářovú (4:6, 6:4, 6:1).

• Kiki Bertensová (20.) vyradila Venus Williamsovú (9.)
  • Jevgenija Rodinová vyradila Madison Keysovú (10.)

• Najdlhší zápas: 2 hodiny 56 minút: Julia Görgesová – Barbora Strýcová 7:6(3), 3:6, 10:8
  • Najkratší zápas: 1 hodina 12 minút: Donna Vekičová – Yanina Wickmayerová 7:6(2), 6:1