Home Najdôležitejšie Clijstersová v prvom zápase po vyše siedmich rokoch potrápila Muguruzovú

Clijstersová v prvom zápase po vyše siedmich rokoch potrápila Muguruzovú

DUBAJ – Belgická voľná karta Kim Clijstersová prehrala v 1. kole turnaja WTA Premier v Dubaji (2 908 770 USD, tvrdý povrch vonku) so španielskou deviatkou žrebu Garbine Muguruzovou 2:6, 6:7(6).

V prvom sete bola španielska favoritka jasne lepšia. Výrazne istejšie podávala a rýchlo odskočila do vedenia 2:0. Druhým úspechom na príjme zvýšila v závere na 5:2. Po zmene strán vyriešila skóre 0:40 ziskom piatich fiftínov za sebou.

Na začiatku druhého dejstva sa odpútala Muguruzová po dvoch brejkoch do vedenia 3:0. Nasledovala dvojgemová minišnúra belgickej ikony, ktorá získala za stavu 3:4 späť aj druhý stratený servis. O pár minút neskôr musela dramatickú zápletku vyriešiť skrátená hra. Najtesnejším pomerom 8:6 ju získala Španielka.