Home Správy Čierny slovenský deň na ATP turnaji v Santiagu nezmiernil ani Horanský

Čierny slovenský deň na ATP turnaji v Santiagu nezmiernil ani Horanský

SANTIAGO – Úspešný kvalifikant Filip Horanský prehral v 1. kole turnaja kategórie ATP 250 v čilskom Santiagu (674 730 USD, antuka vonku) s peruánskym „lucky loserom“ Juanom Pablom Varillasom po setoch 4:6, 2:6.

Lepší štart zaznamenal na čilskej antuke náš tenista. Už za stavu 2:1 prelomil servis súpera, no v ďalších minútach úplne stratil optimálny rytmus. Peruánec kontroval štyrmi získanými hrami za sebou, keď stratil dovedna iba štyri fiftíny. Záver úvodného dejstva si postrážil.

Do druhého setu vstúpil Varillas brejkom, ktorý následne napriek skóre 0:40 potvrdil. Aj v ďalšom priebehu dominoval a zvýšil na 4:0. V koncovke Filip aspoň odvrátil hroziaci debakel. Dvakrát si udržal podanie, viac mu však rodák z Limy nedovolil.

• Horanský získal napriek pomerne jasnému skóre iba o 10 výmen menej
  • Varillas využil 4 zo 6 brejkbalov
  • prvýkrát v kariére vyhral zápas v hlavnej súťaži ATP turnaja

Čierny slovenský deň podčiarkli v Santiagu aj ďalší traja Slováci. V úvodnom kole dnes skončili i Martin Kližan, Jozef Kovalík a Andrej Martin.