Home Najdôležitejšie Čierny deň slovenských tenistov v Ríme: Martin uhral 5 gemov, Kovalík len 3

Čierny deň slovenských tenistov v Ríme: Martin uhral 5 gemov, Kovalík len 3

RÍM – Slovenský tenista Andrej Martin sa neprebojoval na hlavný turnaj ATP v Ríme. V pondelkovom zápase finále kvalifikácie prehral so Španielom Pedrom Martinezom 3:6, 2:6. V hlavnej časti turnaja sa nepredstaví ani Jozef Kovalík, ktorý podľahol domácemu Marcovi Cecchinatovi 2:6, 1:6

Po Martinovi neuspel ani Kovalík

Od úvodu stretnutia bol aktívnejším tenistom domáci Cecchinato, ktorý dokázal už v prvej hre prelomiť podanie svojho súpera, navyše on sám skvele servoval. Za stavu 1:3 sa opäť podarilo talianskemu hráčovi brejknúť Kovalíka a prvý set vyhral 6:2. V prvej sade stratil domáci hráč na svojom servise len 3 loptičky.

Druhý set bol prekvapivo ešte jednoznačnejší ako ten prvý, Kovalík bol na príjme skoro neškodný, sám sa nechal trikrát brejknúť a druhý set prehral 1:6.

Cecchinato sa v prvom kole hlavnej súťaže stretne s Britom Edmundom.

Zdroj: TASR, ts