Home Najdôležitejšie Čierny deň slovenských tenistov v Prostějove: Kližan, Horanský a Kovalík s prehrami

Filip Horanský

PROSTĚJOV – V štvrťfinále antukového turnaja v českom Prostějove neuspel ani jeden z trojice slovenských zástupcov. Jozef Kovalík prehral s nasadenou jednotkou Pablom Andújarom 2:6, 6:7. Neuspeli ani Kližan s Horanským.

Horanský prehral českému talentu

Veľmi jednoznačný zápas bol medzi Filipom Horanským a Jiřím Lehečkom. 18-ročný český talent vyhral dvakrát 6:1. Lehečka hral od začiatku stretnutia famózne. Skvele servoval a na returne dostával pod tlak slovenského tenistu. Rodák z Piešťan nedokázal nájsť počas celého zápasu recept na českého súpera a vyhral len 2 gemy. Lehečka sa v semifinále stretne s Poliakom Majchrzakom.

Kližan potrápil favorita

Od začiatku zápasu Kližan dokazoval predzápasové predpoklady, že aj v pozícii outsidera môže talianskemu antukárovi zatopiť. V prvej hre stratil servis, ale paradoxne to ho nakoplo k lepšiemu výkonu a v ďalšom priebehu setu nepustil súpera k žiadnemu brejk a prvý set vyhral 6:3. V ďalších dvoch setoch Travaglia zaradil vyšší rýchlostný stupeň a Kližan získal za dva sety len 3 hry. Travaglia vyhral po setoch 3:6, 6:2, 6:1. V semifinále sa stretne s premožiteľom Kovalíka, Španielom Andújarom.

Kovalík prehral s nasadenou jednotkou

Andújar aj v dnešnom zápase potvrdil výbornú formu, ktorú si priniesol do Prostějova a za 20 minút viedol nad Kovalíkom už 5:0. Slovenskému tenistovi sa podarilo aspoň kozmeticky upraviť výsledok a predísť nepopulárnemu kanárovi, ale prvý set prehral 6:2. 9999996V druhom sete Španiel naďalej efektívne servoval a nepúšťal Kovalíka do brejkbalových príležitostí. Za stavu 5:3 sa zdalo, že je o víťazovi duelu rozhodnuté, slovenský tenista sa však nezdal a dokázal druhý set dotiahnuť do tajbrejku, v ktorom bol úspešnejší Andújar a vyhral 2:0.