Home Australian Open Čierny deň slovenských tenistov na Australian Open: Z kvarteta našich postúpil len Horanský, zápas trval len 10 minút

MELBOURNE – Slovenskí mužskí zástupcovia si nepočínali v úvodnom kole kvalifikácie na Australian Open podľa predstáv. Zo štvorice Lukáš Lacko, Jozef Kovalík, Andrej Martin a Filip Horanský postúpil len posledný menovaný, ktorému hneď v úvode vzdal zápas Dán Torpegaard.

Lacko podľahol argentínskemu antukárovi

Lukáš Lacko nestačil v dvoch setoch na argentínskeho tenistu Marca Trungellitiho, ktorému podľahol 3:6, 4:6. Náš tenista v zápase využil len jeden brejkbal zo šiestich, sám prišiel trikrát o servis a podobne ako v minulom roku tak neprešiel prvým kvalifikačným kolom.

Martin s kanárom proti holandskému veteránovi

Andrej Martin v úvodnom kole kvalifikácie podľahol 34-ročnému Haasemu, s ktorým prehral po výsledku 0:6, 6:4 a 5:7. Martin v úvodnom sete dostal kanára, ale v ďalšom priebehu sa pozviechal a druhý set sa stal jeho korisťou. V rozhodujúcom dejstve prehrával už hrozivých 0:5, ale famóznou sériou piatich gemov v rade sa dostal späť do boja o víťazstvo. Nasledujúce dve hry však patrili Holanďanovi, ktorý využil v poradí tretí mečbal.

Nedarilo sa ani Jozefovi Kovalíkovi, ktorý nezaskočil favorizovaná Švéda Eliasa Ymera a aj napriek vedeniu 4:2 v prvom sete nakoniec prehral v dvoch setoch 6:7(3), 2:6.

Horanský vztýčil slovenskú vlajku

Jediným mužským slovenským zástupcom, ktorému sa podarilo postúpiť do druhého kola je Filip Horanský, jeho duel trval len 10 minút. Počas druhého gemu mu vzdal z dôvodu kŕčov Dán Torpegaard, ktorého telo pravdepodobne nezvládlo viac ako 30 stupňové teploty v Melbourne. Ďalším súperom 29-ročného tenistu bude Rakúšan s ruskými koreňmi Rodionov, s ktorým má Horanský pozitívnu bilanciu 1:0.