Home Najdôležitejšie Cibulková na Roland Garros končí s „kanárom“

Cibulková na Roland Garros končí s „kanárom“

PARÍŽ – Dominika Cibulková (32. v hodnotení WTA) prehrala s nemeckou turnajovou i svetovou jedenástkou Juliou Görgesovou v 1. kole Roland Garros (39 200 000 EUR, antuka vonku) 4:6, 7:5, 0:6.

V prvom sete šla Dominika do vedenia 2:0. Náskok však rýchlo stratila, naviac v siedmom geme opäť prišla o servis a prehrávala 3:4. Súperka si viac pomáhala esami i víťaznými údermi. Bola istejšia na podaní a okrem jediného gemu, keď stratila servis, neponúkla žiadne brejkbaly. Görgesová tak dopodávala k zisku prvého setu.

V druhom sete si hráčky držali podania. Šancu na zakončenie dejstva mala Cibulková na riterne za stavu 5:4, keď mala setbal, ktorý však nevyužila. Následne sama musela hasiť brejkbalové šance súperky. Keď podávala Görgesová za stavu 5:6, opäť ponúkla Dominike brejkbaly. Slovenská hráčka druhý využila a vynútila si rozhodujúci set.

Tretí set bol najjednoznačnejší. Dominika hladko prehrávala hry na servise i na riterne. Görgesová za stavu 5:0 podávala na víťazstvo, Slovenka mala brejkbalovú šancu, ktorú nevyužila, a tak sa s Parížom lúči s „kanárom“.