Foto: TASR

Cibulková pred novou sezónou: „Plánujem odohrať maximálne 18 turnajov“

DUBAJ – Dominika Cibulková sa v Dubaji poctivo pripravuje na novú sezónu. Pozmenila tréningový plán a zmeny sa dotknú aj jej turnajového programu.

Po životnom roku 2016 prišiel pokles výkonnosti ovplyvnený aj zdravotnými problémami. Bratislavskú rodáčku trápilo v sezóne 2017 boľavé stehno, rameno i zápästie. Uvedomuje si preto, že treba niečo zmeniť. „Dokonca vynechám turnaj v Brisbane a v Austrálii budem hrať iba v Sydney a Melbourne. Plánujem odohrať maximálne 18 turnajov. Za posledný rok som ich absolvovala 23 či 24. Bude to veľký rozdiel. Ak sa mi bude dariť, možno ich bude len 15. Uvidíme, čo sezóna 2018 prinesie,“ uviedla v rozhovore pre Sport 360.

Dvadsiata šiesta tenistka sveta pristúpila k zmenám aj v tréningovom procese. „Samozrejme, nastali zmeny. Už to nie je také ako keď som mala 20 rokov. Vtedy som mohla, ako hovoríme na Slovensku, drieť ako kôň a všetko bolo v poriadku. Teraz musím venovať viac pozornosti svojmu telu, byť lepšie pripravená a fit na ďalší tréning. Fyzicky a mentálne potrebujem byť v dobrom rozpoložení. Trénujeme inak. Staráme sa o moje telo, kontrolujeme tepovú frekvenciu. Odvádzame skutočne dobrú prácu,“ dodala na margo prípravy.

Video z tréningu:

Podujatie v Sydney, na ktorom otvorí slovenská dvojka sezónu, je na programe v termíne 8. – 13. januára.

About Michal Pokrivka

Check Also

Novak Djokovič

VIDEO Djokovič vo Viedni šokujúco končí: Taliansky lucky loser svetovú jednotku zmietol z kurtu!

VIEDEŇ – Senzačne hladký koniec pripravil taliansky outsider Lorenzo Sonego na halovom podujatí vo Viedni …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

1 + 12 =