Home Správy Chorvátsko a Francúzsko po prvom dni krok od finále Davis Cupu

Chorvátsko a Francúzsko po prvom dni krok od finále Davis Cupu

ZADAR/LILLE – Chorvátsko a Francúzsko sú po prvom hracom dni jednou nohou vo finále Davisovho pohára. Oba výbery zatiaľ využívajú v semifinálových súbojoch domáce prostredie dokonale.

Chorvátsko – Spojené štáty americké 2:0 (antuka vonku v Zadare)

Chorvátskemu výberu zadal finálový kurz Borna Čorič. Jednotku hostí Steva Johnsona zdolal 6:4, 7:6(4), 6:3. O osude prvého setu rozhodol brejkom na 2:1, súper sa na príjme vôbec nepresadzoval. Druhé dejstvo otvoril Čorič úspechom na riterne. Výhodu stratil v šiestom geme, no v napínavej skrátenej hre otočil z 1:3 na 7:4. V treťom sete znova jasne dominoval. Nečelil žiadnej hrozbe straty servisu a súpera zlomil brejkom na 3:1.

Úlohy domáceho lídra sa rutinérsky zhostil Marin Čilič. Nad mladíkom Francesom Tiafoeom zvíťazil 6:1, 6:3, 7:6(5). Do stavu 6:1, 4:1 to bola z jeho strany demolácia súpera. Následne prišlo zníženie na 3:4, ale Chorvát si koncovku druhého setu postrážil. Vyrovnané tretie dejstvo brejk neprinieslo. V skrátenej hre viedol Američan 4:2, ale favorit otočil na 7:5.

Francúzsko – Španielsko 2:0 (tvrdý povrch v hale v Lille)

Poriadne zvláštny vývoj mala úvodná dvojhra, v ktorej francúzska dvojka Benoit Paire zdolala 7:5, 6:1, 6:0 Pabla Carreňa Bustu. Debutant v národných farbách začal nervózne, kopil dvojchyby a v prvom sete čelil za stavu 3:5 dvom setbalom pri vlastnom podaní. Po zmene strán na príjme aj tretiemu. Všetko ustál, postupne sa dostal do švungu a otočil na 7:5. Od druhého dejstva jasne ovládol dianie na kurte, k čomu mu v treťom sete pomohli aj súperove problémy so stehenným svalom.

V najnapínavejšom dueli dňa si poradil Lucas Pouille po výsledku 3:6, 7:6(5), 6:4, 2:6, 6:4 s Robertom Bautistom Agutom. Prvý set rozhodol španielsky univerzál vo svoj prospech hneď na začiatku, keď odskočil na 3:0. Náskok si ustrážil. V druhom dejstve išiel domáci líder po brejku do vedenia 4:2, no v koncovke sa mu nedarilo spraviť posledný krok a zlyhanie zažehnal až v skrátenej hre. Tretiu časť začal ospalo, ale od stavu 0:3 vďaka aktívnejšiemu prístupu dominoval. Štvrtý set jasne opanoval Bautista, ktorý udrel na príjme vo štvrtom a ôsmom geme. Rozhodujúce dejstvo zlomil Francúz na svoju stranu brejkom v deviatej hre.