Jéremy Chardy
Jéremy Chardy (Foto: TASR/AP - Tertius Pickard)

Chardy poriadne skritizoval privilegovanú bublinu pre vyvolených: Všetci by sme si mali byť rovní

ADELAIDE – Viacerí poprední tenisti, medzi nimi Novak Djokovič, Rafael Nadal, či Serena Williamsová, absolvujú karanténu pred Australian Open v Adelaide a nie v Melbourne. V meste by zároveň mohli odohrať exhibičný turnaj.


Toto rozhodnutie pred blížiacim úvodným grandslamom sezóny sa dostalo pod poriadnu paľbu kritiky a medzi najhlasnejšími kritikmi je aj bývalá svetová 25. skúsený Francúz Jéremy Chardy. Tomu sa absolútne nepáči, že by skupina vyvolených mala mať lepšie podmienky ako tí, ktorí v rebríčku ATP okupujú nižšie pozície: „Oznámenie o tom, že top trojka renkingu bude v Adelaide, prišla z čista jasna a je, mierne povedané, zvláštne.“

Veľmi veľké privilégium

Nejde totiž len o inú lokáciu, ale aj iné ubytovanie. Na „vyvolených“ čaká štvorhviezdičkový hotel a podstatne luxusnejšie a vybavenejšie priestory, aké budú mať k dispozícii ostatní. „Budú mať výhodu napríklad aj v tom, že budú mať v hoteli posilňovňu a budú môcť trénovať aj mimo päťhodinového priestoru na kurtoch,“ narážal Francúz na to, že ostatní ubytovaní v Melbourne môžu počas karantény denne trénovať maximálne päť hodín a to je zároveň celý čas, ktorý strávia mimo hotela. „V podstate budú môcť oproti iným žiť normálne. To je veľmi veľké privilégium,“ dodal rozrušene Chardy.Všetci by sme si mali byť rovní

„Ak budú mať lepšie podmienky na to, aby mohli viac a lepšie trénovať ako ostatní, potom to nie je rovnaká príprava ako u ostatných. A to je zvláštne pre šport, v ktorom by sme si mali byť všetci rovní. Keby som bol svetovou štvorkou, bol by som z toho poriadne rozhodený,“ dodal 33-ročný Francúz, ktorý už zajtra v tureckej Antalyi zabojuje o singlové finále. V debli po boku Martina skončil tiež až v semifinále na rakete slovensko-chorvátskeho páru Polášek/Dodig.

Práve svetová štvorka Rus Medvedev sa už totiž nedostane do skupiny vyvolených, keďže miesto v privilegovanej bubline v Adelaide majú len prví traja najlepší v svetovom rebríčku.

Tenisti musia po príchode do Austrálie pred prvým grandslamovým turnajom sezóny absolvovať 14-dňovú karanténu. Očakáva sa príchod približne 1270 osôb z radov hráčov a podporného personálu. Preto organizátori podujatia požiadali metropolu zo susedného austrálskeho štátu o pomoc s ubytovaním. V Melbourne minimálne jeden hotel odmietol prijať tenistov, údajne po obavách miestnych obyvateľov z nakazenia sa koronavírusom.Pochybnosti aj v Adelaide

Aj v Adelaide sa objavili pochybnosti, či bude príchod športovcov zo zahraničia prínosom. „Premiér Južnej Austrálie Steven Marshall súhlasil s prijatím 50 osôb. Benefitom bude, že v meste sa bude konať exhibičný turnaj. Podmienky karantény budú rovnaké ako v Melbourne,“ vyhlásil podľa AFP riaditeľ Australian Open Craig Tiley.

Na turnaji by sa tak mohli predstaviť všetci traja aktuálne najlepší tenisti – Djokovič, Nadal i Dominic Thiem a dve z troch najlepších tenistiek – Simona Halepová a Naomi Ósaková. Po Australian Open by sa navyše mal v meste konať aj turnaj WTA.

Zdroj: ts, TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Prvá slovenská radosť z Tokia: Polášek s Kleinom zaskočili ruských favoritov a sú v osemfinále

TOKIO – Slovenskí tenisti Lukáš Klein s Filipom Poláškom sa prebojovali do 2. kola štvorhry …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 + 9 =