Home / Správy / Šiesti Slováci spoznali žreb bratislavského challengeru
Foto: TASR

Šiesti Slováci spoznali žreb bratislavského challengeru

BRATISLAVA – V termíne od 17. do 23. júna sa v Bratislave uskutoční turnaj ATP Challenger 90 (69 280 EUR +H, antuka vonku). Šiesti slovenskí zástupcovia spoznali žreb hlavnej súťaže.

Úlohu turnajovej jednotky bude plniť Martin Kližan, v prvom kole tak má voľný žreb. V druhom kole sa stretne s Čechom Jiřím Lehečkom hrajúcim na voľnú kartu alebo úspešným kvalifikantom. V kole treťom by jeho pravdepodobným súperom bol šestnásty nasadený Sumit Nagal.

Andrej Martin, nasadený ako piaty má tiež v úvodnom kole voľno. Jeho súperom v druhom kole bude s určitosťou Nemec – buď Jeremy Jahn alebo Tobias Simon. V treťom kole je pravdepodobným súperom turnajová desiatka Elliot Benchetrit. Na prípadné štvrťfinále sa črtá derby práve s Kližanom.

Prvé kolo nemusí hrať ani Jozef Kovalík, nasadený ako štvrtý. V druhom kole ho čaká Sekou Bangoura alebo kvalifikant. V treťom kole pravdepodobne hráč číslo pätnásť Vladimir Ignatik.

Norbert Gombos, nasadený ako ôsmy sa v druhom kole stretne s Petrom Makkom alebo Ricardom Ojedom Larom. V treťom kole by mohol čeliť ďalšiemu Slovákovi, Lukášovi Kleinovi. Ten by musel zvládnuť prvé kolo proti Vítovi Kopřivovi a následne druhé kolo proti turnajovej dvanástke Lucasovi Miedlerovi.

Posledným slovenským zástupcom je Alex Molčan. Ten sa v prvom kole stretne so Sebastianom Fanselowom. V prípade úspechu v druhom kole vyzve deviateho nasadeného Alexeja Vatutina.

Kompletný žreb turnaja nájdete tu. 

About Dominika Mikušiaková

Check Also

Polášek s Dodigom nevyužili 8 mečbalov a šokujúco končia už v prvom kole

NEW YORK – Slovenský tenista Filip Polášek spolu s Chorvátom Ivanom Dodigom vypadli v úvodnom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight + eight =