Home Správy Chačanov a Stephensová podčiarkli na US Open trápenie favoritov

Chačanov a Stephensová podčiarkli na US Open trápenie favoritov

NEW YORK – Rus Karen Chačanov a Američanka Sloane Stephensová doplnili zoznam členov top 10, ktorí skončili v 1. kole grandslamového US Open (57 000 000 USD, tvrdý povrch vonku).

Deviaty nasadený Karen Chačanov prehral s kanadským rekonvalescentom Vaškom Pospíšilom 6:4, 5:7, 5:7, 6:4, 3:6. V prvom sete nestratil na servise ani fiftín a o všetkom rozhodol brejkom na 3:2. V druhom premárnil postupne štyri brejkbaly a za stavu 5:6 si vybral slabú chvíľku na podaní. V treťom dejstve Rus vyrovnal z 1:3 na 3:3, ale opäť nezvládol servis na vynútenie si tajbrejku. Vo štvrtom brejkom na 4:3 získal prevahu, ktorá rezultovala do vynútenia si piatej časti. V nej rozhodol Kanaďan o senzačnom víťazstve úspechom na príjme zo šiesteho gemu.

Desiata nasadená Sloane Stephensová podľahla 3:6, 4:6 Anne Kalinskej z Ruska. Úvodné dejstvo sa lámalo až v koncovke. Za stavu 3:3 nevyužila favoritka brejkbal, následne stratila podania a v deviatej hre pohrdla šancou na ribrejk. Druhý set otvorila sympatická Ruska brejkom. Okamžite oň prišla, ale nemuselo ju to mrzieť. V závere bola aktívnejšia, išla si za svojím cieľom a od skóre 3:4 získavala gemy len ona.

Z 20 členov top 10 v „pavúkoch“ mužskej a ženskej dvojhry vypadla počas druhého hracieho dňa hneď štvrtina. Okrem Chačanova a Stephensovej aj Rakúšan Dominic Thiem, Grék Stefanos Tsitsipas a Španiel Roberto Bautista Agut.