Home Audio/video Český talent s ďalšou senzačnou výhrou: Set nestratil ani s britským favoritom a udržal Česko v hre

Tomáš Macháč

INNSBRUCK – Tenisti Česka vedú v dueli C-skupiny finálového turnaja Davisovho pohára nad Veľkou Britániou 1:0. O úvodný bod sa v Innsbrucku postaral Tomáš Macháč, ktorý zdolal Daniela Evansa 6:2 a 7:5.

Macháč, ktorý vo štvrtok prekvapivo zdolal aj bývalú s vetovú sedmičku Francúza Richarda Gasqueta, opäť predviedol skvelý výkon a udržal Česko na finálovom turnaji v hre o štvrťfinále, na ktoré dosiahnu v prípade dnešného triumfu 3:0. Po víťazstve 2:1 by o 1. a 2. mieste v skupine C rozhodoval pomer získaných setov. V prípade druhej priečky by museli čakať, či sa zmestia medzi dvoch postupujúcich z druhým miest. Prehra znamená koniec v turnaji.

V druhej dnešnej dvojhre nastúpi Jiří Lehečka (138. v rebríčku ATP), ktorý v úlohe jednotky nahradil Jiřího Veselého, a jeho súperom bude dvanásty hráč sveta Cameron Norrie. Do štvorhry sú zatiaľ nahlásení Veselý so Zdeňkom Kolářom a Joe Salisbury, Neal Skupski. Kapitáni ale ešte môžu deblové nominácie ešte zmeniť.