Home Najdôležitejšie Česko – Slovensko 2:1, potupná prehra Martina

Česko – Slovensko 2:1, potupná prehra Martina

PRAHA – Slovenskí tenisti prehrávajú v priateľskom stretnutí daviscupových tímov v Prahe s Českom 1:2. O druhý bod pre domáce farby sa postaral Zdeněk Kolář, ktorý na antuke Sparty deklasoval Andreja Martina 6:0, 6:2. V záverečnom singli si zmerali sily Jonáš Forejtek a Filip Horanský.

V úvodnej nedeľňajšej dvojhre mali pôvodne nastúpiť tímové jednotky Jiří Veselý a Norbert Gombos. Kapitáni Jaroslav Navrátil s Dominikom Hrbatým však chceli vyskúšať ďalších hráčov a na dvorec poslali Kolářa s Martinom. Prvý set bol jasnou záležitosťou českého hráča, ktorý trikrát prelomil podanie Martina a uštedril mu “kanára”.

Kolář výborne returnoval, dominoval vo výmenách. Martinovi chýbala úderová istota, robil priveľa nevynútených chýb. V druhom sete držal so súperom krok iba v úvode. Kolář si vďaka brejku vo štvrtom geme vybudoval náskok 4:1 a dobre rozohraný zápas už dotiahol do víťazného konca.