štvrtok , 6 augusta 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Česká legenda schladila nadšenie Sereny: Bude to mať naozaj veľmi ťažké
Serena Williamsová (Foto: TASR/AP)

Česká legenda schladila nadšenie Sereny: Bude to mať naozaj veľmi ťažké

NEW YORK – Rekordná 23-násobná singlová grandslamová šampiónka Serena Williamsová je len jediný triumf za absolútnym rekordom Austrálčanky Margaret Courtovej. 38-ročná Američanka, ktorá si na blížiacom sa US Open brúsi zuby na vyrovnanie rekordu, teraz schytala od českej legendy Martiny Navrátilovej tvrdý odkaz.


Podľa Češky je čas veľkým nepriateľom americkej šampiónky, ktorá pred blížiacim sa US Open do médií hlása ako veľmi sa už teší a nevie dočkať grandslamového podujatia. Na domácej pôde si pochopiteľne brúsi zuby na ďalšiu grandslamovú trofej, podľa Navrátilovej to ale pre ňu nebude vôbec jednoduchá úloha.

Česká legenda schladila americké nadšenie tvrdením, že dlhá prestávka zapríčinená pandémiou koronavírusu s určitosťou zanechá na Serene stopy: „Upokojuje sa tým, že je v pohode. Ale jej telo starne aj keď odpočíva a tá pauza bola príliš dlhá,“ varuje Navrátilová.Serena má síce obrovskú motiváciu, ale po narodení dcérky Olympie je už tenis aj tak zrejme len na druhej koľaji a nie tým najdôležitejším v živote, ako tomu bolo dovtedy. „Čas hrá proti nej, o to víťazstvo na grandslame sa už snaží nejaký čas a neúspešne. Bude to mať naozaj veľmi ťažké,“ uzavrela pražská rodáčka žijúca na Floride, ktorá je 18-násobnou grandslamovou šampiónkou.

Zdroj: ts

O nás Majo Malinovský

Môže Vás zaujímať

Novak Djokovič

US Open s či bez svetovej jednotky? Federer a Nadal tam nebudú a čo Djokovič?

NEW YORK – Roger Federer predčasne ukončil sezónu, Rafael Nadal sa rozhodol obhajobu grandslamového titulu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

15 + 18 =