Home Správy Čepelovej nešťastná prehra v 1. kole v Nottinghame

Čepelovej nešťastná prehra v 1. kole v Nottinghame

NOTTINGHAM – Jana Čepelová podľahla v 1. kole turnaja kategórie WTA International v anglickom Nottinghame (226 750 USD, tráva vonku) Grékyni Marii Sakkariovej po trojsetovej bitke 6:7(3), 7:5, 6:7(6).

Vstup do zápasu vyšiel lepšie gréckej tenistke. Janka však manko 0:2 rýchlo zmazala a za stavu 5:4 mala na príjme 2 setbaly. Zostali nevyužité. O víťazke prvého setu musela rozhodnúť skrátená hra, ktorú zvládla lepšie aténska rodáčka. V druhom dejstve viedla naša tenistka 3:0 s dvoma brejkmi. O komfortný náskok prišla, za stavu 4:5 bola dve loptičky od vypadnutia, ale skvele zabojovala. Šnúrou troch gemov si vynútila tretí set. V ňom mala všetko vo svojich rukách. Za stavu 5:4 však zaváhala pri podaní na ukončenie duelu, v druhom dnešnom tajbrejku stratila vedenie 6:3 a s Nottinghamom sa lúči.

• zápas trval 2 hodiny a 41 minút
  • obe hráčky zapojili do hry vyše 70 percent 1. podaní
  • Čepelová prehrala 5. zápas za sebou

Z pôvodného trojlístka Sloveniek už zostala v Nottinghame len Magdaléna Rybáriková. Už včera sa s turnajom rozlúčila Kristína Kučová.