Home Správy Čepelová v dohrávke 2. kola na Malorke neúspešná

Čepelová v dohrávke 2. kola na Malorke neúspešná

CALVIÁ – Úspešná kvalifikantka Jana Čepelová prehrala v 2. kole turnaja kategórie WTA International v Calvii (226 750 USD, tráva vonku) na Malorke s treťou nasadenou Caroline Garciovou z Francúzska v troch setoch 3:6, 7:6(5), 3:6.

Janka držala v prvom sete s favoritkou krok. V 3. geme však nepremenila brejkbal, zatiaľ čo jej súperka pri rovnakej šanci za stavu 3:2 nezaváhala. Mrzieť môže našu tenistku najmä 9. hra. Dostala sa k ďalším trom brejkbalom, no napokon prehru 3:6 neodvrátila.

Dramatická koncovka hráčky ovplyvnila. Momentum bolo na strane Francúzky, ktorá sa v druhom dejstve rýchlo ujala vedenia 2:0. Košičanka nezložila zbrane. Šnúrou troch gemov otočila priebeh a ďalší brejk už diváci nevideli. Zverenkyňu Martina Zathureckého napokon nemrzelo 5 nepremenených setbalov na príjme v 10. a 12. hre, keďže v tajbrejku uspela po výsledku 7:5.

Za stavu 2:2 v rozhodujúcom sete prerušila zápas tma. Dohrávka patrila francúzskej tenistke. Subtílna Slovenka prišla dvakrát o servis a reagovať ribrejkom dokázala iba v prvom prípade, keď znížila na 3:4.

• Čepelová mala výbornú úspešnosť po svojom 1. podaní (68 percent)
  • premenila len 2 brejkbaly z 12
  • Garciová si pripísala 9 es

Jana Čepelová dlho figurovala v kvalifikácii turnaja WTA Premier v anglickom Eastbourne. Jej úvodný súboj bol plánovaný na dnes, napokon sa však štartu musela vzdať a jej miesto v „pavúku“ pripadlo Američanke Jacqueline Cakovej.