Home Správy Čepelová nevyužila mečbaly a v Bastade skončila v 1. kole

Čepelová nevyužila mečbaly a v Bastade skončila v 1. kole

BASTAD – Jana Čepelová prehrala v 1. kole turnaja WTA 125K vo švédskom Bastade (125 000 USD, antuka vonku) s Poľkou Katarzynou Kawovou po setoch 7:5, 6:7(7), 2:6.

V úvodnom sete si ani jedna z hráčok nedokázala pomôcť podaním. Prvý brejk zaznamenala za stavu 1:1 Slovenka, ale súperka tromi hrami za sebou skóre otočila. Nasledovala výmena stratených servisov. Za stavu 5:3 premárnila Kawová pri svojom podaní náskok 40:0, čo ju zlomilo a záver patril našej tenistke.

Druhé dejstvo sa začalo sériou troch brejkov. Janka po zmene strán zvýšila na 3:1, ale Poľka sa v ďalších minútach zmobilizovala a reagovala obratom na 5:3. V dramatickej koncovke si košická rodáčka vynútila skrátenú hru. V nej mala pri skóre 6:5 i 7:6 mečbal, ale napokon ju stratila pomerom 7:9.

V treťom sete pokračoval obrovský boj. Čepelová vyrovnala z 0:2 na 2:2, ale nasledovali dva dlhočizné gemy, ktoré putovali zhodne na konto rodáčky z mestečka Krynica-Zdrój. Tá si už postup nenechala ujsť. V ôsmej hre využila v poradí štvrtý mečbal.