Home Správy Čepelová v 2. kole vo Vancouvri so stopkou od 354. hráčky sveta

Čepelová v 2. kole vo Vancouvri so stopkou od 354. hráčky sveta

VANCOUVER – Tretia nasadená Jana Čepelová prehrala v 2. kole ITF turnaja v kanadskom Vancouvri (100 000 USD, tvrdý povrch vonku) s kvalifikantkou Priscillou Honovou z Austrálie 4:6, 6:2, 2:6.

Austrálska outsiderka mala raketový vstup do zápasu. Slovenka ukončila čiernu sériu až za hrozivého stavu 0:4. O pár minút dokonca znížila na rozdiel jedného gemu, no záver prvého setu si 19-ročná rodáčka z Brisbane postrážila.

Druhé dejstvo patrilo Janke. V jeho úvodnej hre odvrátila trojicu brejkbalov a od stavu 2:2 úplne ovládla dianie na kurte. Súperku nepustila k žiadnemu gembalu ani brejkbalu.

Rozhodujúca časť sa začala sériou troch brejkov. Austrálčanka, ktorej patrí v rebríčku až 354. miesto, následne zvýšila pri vlastnom podaní na 3:1 a v koncovke nedopustila žiadne komplikácie. Duel ukončila dvojicou čistých hier za sebou.