Home Správy Čepelová s víťazným návratom – do 2. kola v Šen-čene cez nasadenú štvorku

Čepelová s víťazným návratom – do 2. kola v Šen-čene cez nasadenú štvorku

Jana Čepelová

ŠEN-ČEN – Jana Čepelová zdolala v 1. kole turnaja ITF World Tennis Tour v čínskom Šen-čene (60 000 USD, tvrdý povrch vonku) domácu nasadenú štvorku Chan Sin-jün 7:5, 6:2.

Prvý set bol plný dlhých gemov a obratov. Košická rodáčka ho otvorila brejkom, o výhodu však okamžite prišla. Zdalo sa, že v koncovke bude ťahať za kratší koniec. Číňanka získala od stavu 2:2 tri gemy za sebou. Janku však nepriaznivé skóre nezlomilo, z 2:5 otočila na 6:5 a po zmene strán premenila po odvrátení troch brejkbalov svoj prvý setbal.

Do druhého dejstva vstúpila naša tenistka fantasticky. Rýchlo sa odpútala do vedenia 3:0 s dvoma brejkmi, a hoci sa domáca tenistka v ďalších minútach priblížila na rozdiel jedinej hry, záver patril jasne Slovenke.

O štvrťfinále zabojuje Jana Čepelová proti juniorskej svetovej jednotke Clare Tausonovej z Dánska.