Home Správy Čepelová na ITF turnaji v Székesfehérvári do 2. kola

Čepelová na ITF turnaji v Székesfehérvári do 2. kola

by Tomáš Tomeček

SZÉKESFEHÉRVÁR – Jana Čepelová zdolala v 1. kole turnaja kategórie ITF World Tennis Tour v maďarskom Székesfehérvári (100 000 USD, antuka v hale) domácu voľnú kartu Dalmu Gálfiovú 6:3, 3:6, 6:4.

Slovenka nevstúpila do zápasu dobre, stratila hneď prvý gem pri vlastnom servise. Domáca tenistka nedokázala brejk potvrdiť. Krok držala do stavu 2:2, potom Košičanka prebrala kontrolu nad dianím na kurte. Získala tri gemy za sebou a zvládla aj záver prvého setu.

Druhé dejstvo malo zo začiatku vyrovnaný priebeh. Až do štvrtého gemu nečelila žiadna z hráčok brejkbalu. Ako prvá musela hrozbu straty podania zažehnať Čepelová. V nasledujúcej hre sama získala podanie súperky a viedla 3:2. Zdalo sa, že zápas dovedie do víťazného konca, no súperka predviedla šnúru štyroch získaných gemov a vynútila si rozhodujúci set.

Na jeho začiatku otočila Janka z 0:1 na 3:1. Vzápätí ju nepodržalo podanie a rovnaký scenár sa zopakoval aj po jej brejku na 4:2. Od stavu 4:4 však predsa len dominovala a v desiatej hre ukončila duel na riterne.

• Čepelová využila polovicu brejkbalov (6/12)
  • pomer es z jej pohľadu 1:5

V 2. kole sa stretne Jana Čepelová s nenasadenou talianskou tenistkou Martinou Trevisanovou.