Home Najdôležitejšie Čepelová po trojsetovej bitke do 2. kola WTA turnaja v Tchien-ťine

Čepelová po trojsetovej bitke do 2. kola WTA turnaja v Tchien-ťine

Jana Čepelová

TCHIEN-ŤIN – Úspešná kvalifikantka Jana Čepelová zdolala v 1. kole turnaja kategórie WTA International v čínskom Tchien-ťine (750 000 USD, tvrdý povrch vonku) domácu Wang Ja-fan po veľkom boji 7:5, 3:6, 6:4.

Úvod patril našej tenistke. Po odvrátení dvoch súperkiných brejkbalov na 2:0 začala dominovať a odpútala sa do vedenia 3:1. Číňanka zakrátko vyrovnala, rovnako promptne odpovedala aj na stratu podania v siedmom geme. V koncovke ukázala Janka pevné nervy. Za stavu 4:5 bola síce dvakrát dva fiftíny od straty prvého dejstva, no k setbalu domácu hráčku nepustila. V ďalších minútach jej nedala žiadnu šancu – 7:5.

Na začiatku druhého setu otočila košická rodáčka z 0:2 na 3:2. Po zmene strán prišla o servis hoci viedla 30:0 a vo zvyšnom priebehu ťahala za kratší koniec.

Prvý brejk rozhodujúceho dejstva zaknihovala vo štvrtej hre 25-ročná Slovenka. Číňanka kontrovala ribrejkom pri manku 2:4, ale následne vyrovnať nedokázala. Zverenkyňa Martina Zathureckého síce podanie na víťazstvo nezvládla, no všetko si vynahradila o chvíľu na riterne, keď premenila hneď prvý mečbal.

• zápas ponúkol 15 brejkov a 32 brejkbalov
  • celkovo získala Wang Ja-fan o jeden fiftín viac
  • Čepelová mala 73-percentné zapojenie 1. servisu
  • do 2. kola WTA turnaja postúpila prvýkrát od februárového podujatia v Budapešti

O štvrťfinále zabojuje Jana Čepelová proti tretej nasadenej Elise Mertensovej z Belgicka. V Tchien-ťine má istých 48 bodov do hodnotenia WTA. V jeho onlajn verzii sa už nachádza v okolí 240. miesta, čo výrazne zvyšuje jej šance zahrať si v januári v kvalifikácii Australian Open.