Home Správy Čepelová na ITF turnaji v Záhrebe po odvrátenom mečbale do 2. kola

Čepelová na ITF turnaji v Záhrebe po odvrátenom mečbale do 2. kola

ZÁHREB – Siedma nasadená Jana Čepelová postúpila do 2. kola ITF turnaja v chorvátskom Záhrebe (60 000 USD, antuka vonku). Za stavu 4:6, 7:5, 4:1 jej vzdala Daniela Seguelová z Čile.

Na začiatku zápasu vyhrávala košická rodáčka 2:0. Výhodu okamžite stratila a vo vyrovnanej koncovke ťahala za kratší koniec. Za stavu 4:4 síce viedla pri vlastnom servise 40:0, no prišla oň a Čiľanka po zmene strán prvý set dopodávala.

Druhé dejstvo otvorila minisériou dvoch získaných gemov Seguelová. V porovnaní s našou tenistkou zvládala výrazne lepšie kľúčové momenty, po ďalšom úspechu na príjme mala k dobru už náskok 4:1. Janka sa napriek tomu nevzdala a po odvrátení mečbalu vyrovnala na 5:5. Momentum bolo na jej strane, vyťažila z toho dokonalý obrat na 7:5.

V úvode rozhodujúceho setu mali šance na brejk obe. Napokon sa presadila za stavu 2:1 Slovenka, ktorá vzápätí svoj náskok zveľadila. Juhoameričanka sa pri manku troch hier rozhodla zápas vzdať.

• hráčky strávili na kurte 163 minút
  • Čepelová si pomohla 5 esami
  • iba v jednom geme sa zrodila čistá hra

V 2. kole narazí zverenkyňa Martina Zathureckého na Turkyňu Pemru Özgenovú. V chorvátskej metropole zachránila slovenskú česť po trojsetových prehrách Rebeccy Šramkovej a Michaely Hončovej.