Home Správy Čepelová na ITF turnaji v Saint-Male bez štvrťfinále

Čepelová na ITF turnaji v Saint-Male bez štvrťfinále

SAINT-MALO – Jana Čepelová prehrala v 2. kole ITF turnaja vo francúzskom Saint-Male (60 000 USD +H, antuka vonku) s Katarinou Zavackou z Ukrajiny po setoch 6:2, 2:6, 4:6.

Naša tenistka otvorila stretnutie najlepším možným spôsobom. Po pár minútach viedla komfortne 4:0. V závere prvého setu si už ani jedna z hráčok neudržala podanie, čo viedlo k Jankinmu víťazstvu v pomere 6:2.

Druhé dejstvo prinieslo obrat o 180 stupňov. Ukrajinská tínedžerka od úvodu dominovala a vybudovala si náskok 5:0. Rodáčka z Košíc ešte vydrela zníženie na 2:5, no viac jej súperka nedovolila.

Rozhodujúca časť bola plná zvratov. Rodáčka z Lucku do nej vstúpila brejkom, následne stratila tri gemy za sebou. Slovenka z vedenia 3:1 nič nevyťažila a zakrátko musela pri manku 3:5 servovať na udržanie sa v zápase. To ešte zvládla, ale po zmene strán sa už nevyhnutného ribrejku nedočkala.

• v zápase bolo až 15 brejkov, na ktoré stačilo hráčkam 24 brejkbalov
  • ani jedna si nepomohla esom
  • Zavacká zvládla po svojom 1. servise iba 48 percent výmen
  • Čepelová ani na 7. turnaji za sebou nevyhrala viac ako jeden zápas

Do rebríčka WTA pribudne zverenkyni Martina Zathureckého 9 bodov. Klesne však až do okolia 250. miesta a čoraz väčšmi sa jej vzďaľuje kvalifikácia Australian Open 2019.