Home Australian Open Čepelová končí na Australian Open už v 1. kvalifikačnom kole

Čepelová končí na Australian Open už v 1. kvalifikačnom kole

MELBOURNE – Jana Čepelová v 1. kole kvalifikácie grandslamového Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku) skrečovala zápas proti 27. nasadenej Kurumi Narovej z Japonska za stavu 4:6, 0:3.

Čepelová mala výborný vstup do zápasu – úvodný gem na riterne zvládla čistou hrou a brejk s miernymi ťažkosťami potvrdila. Narová na situáciu zareagovala ziskom štyroch hier za sebou. Divoký priebeh prvého setu pokračoval a Janka vyrovnala na 4:4. V záverečnej fáze však znova udrela japonská tenistka a Slovenku už nepustila k žiadnemu gemu.

Košická rodáčka sa nedokázala chytiť ani v sete číslo dva. Postupne stratila úvodné tri gemy. Následne stretnutie vzdala.

• Čepelová bola pri premieňaní brejkbalov neomylná (2/2)