Home Správy Čepelová cez obľúbenú súperku do semifinále ITF turnaja v Ilkley

Čepelová cez obľúbenú súperku do semifinále ITF turnaja v Ilkley

ILKLEY – Jana Čepelová zdolala vo štvrťfinálovom súboji kvalifikantiek na turnaji ITF World Tennis Tour v anglickom Ilkley (100 000 USD, tráva vonku) Paraguajčanku Verónicu Cepedeovú Roygovú 6:4, 7:6(3).

V úvodnom sete začali hráčky stratami podania. Sériu ukončila vo štvrtej hre košická rodáčka, keď odskočila Paraguajčanke na rozdiel dvoch gemov. Pokračovala v aktivite, čistou hrou získala ďalší servis súperky a dostala sa do vedenia 4:1. V ôsmej hre odvrátila tri brejkbaly, na štvrtý nestačila. Cepedeová Royogová sa zlepšeným výkonom dostala na rozdiel jediného gemu, Janka si  však kľúčový servis udržala a využila tretí setbal.

V druhom sete sa do rýchleho vedenia dostala Juhoameričanka a mala k dispozícii aj možnosti na brejk. Čepelová situáciu ustála. Gemy boli nesmierne vyrovnané,  prvá prišla o servis v piatej hre paraguajská tenistka – Slovenka predviedla parádny úder po čiare. V desiatom geme sa karta obrátila a set napokon dospel do tajbrejku. Strany sa v ňom menili za stavu 3:3. Nasledujúce štyri loptičky získala rodáčka z Košíc.

• v zápase mali hráčky k dispozícii celkovo 24 brejkbalov
  • využitie 5:4 z pohľadu Slovenky
  • Čepelová vedie vo vzájomných zápasoch už 3:0

O finále si to rozdá zverenkyňa Martina Zathureckého so skúsenou Rumunkou Monicou Niculescuovou.