Home Najdôležitejšie Čepelová do hlavnej súťaže v Tchien-ťine, súperke nadelila „kanára”

Čepelová do hlavnej súťaže v Tchien-ťine, súperke nadelila „kanára”

by Dominika Mikušiaková

TCHIEN-ŤIN – Desiata nasadená Jana Čepelová zdolala vo finále kvalifikácie turnaja kategórie WTA International v Tchien-ťine (750 000 USD, tvrdý povrch vonku) nasadenú trojku Chan Sin-jün po setoch 7:5, 6:0.

Vo vyrovnanom prvom sete videli diváci až sedem brejkov. Čínska tenistka servovala za stavu 5:4 na víťazstvo, Janka ju však k setbalom nepustila. Za stavu 6:5 prvý set ukončila, keď premenila druhý setbal na príjme.

V druhej hre druhého setu slovenská tenistka súperku brejkla, aj keď prehrávala 0:40. V nasledujúcom priebehu už Janka na kurte absolútne dominovala a domácej hráčke nepovolila ani jeden gem. Za stavu 5:0 premenila hneď prvý mečbal na riterne.