Home Najdôležitejšie Skvelá Čepelová suverénne do hlavnej súťaže US Open

Skvelá Čepelová suverénne do hlavnej súťaže US Open

NEW YORK – Jana Čepelová postúpila po víťazstve 6:4, 6:2 nad Jaimee Fourlisovou z Austrálie do hlavnej súťaže grandslamového US Open (57 000 000 USD, tvrdý povrch vonku).

Favorizovaná Slovenka vstúpila do zápasu impozantne. Do stavu 3:0 jasne dominovala. Vo štvrtom geme otočila Fourlisová pri svojom podaní skóre 0:30 a nastal obrat o 180 stupňov. Janka sa z útlmu dostala za stavu 3:3, 0:40. Servis si piatimi získanými fitínmi za sebou udržala a v desiatej hre ukončila prvý set na príjme.

Aj druhé dejstvo rozohrala košická rodáčka výborne. Brejk na 3:1 poľahky potvrdila, čím dostala súperku pod obrovský tlak. Záver si skúsene postrážila. Duel ukončila po 75 minútach čistou hrou na riterne.

• Čepelová bodovala po svojom prvom podaní v 74 percentách prípadov
  • využila 4 zo 6 brejkbalov, odvrátila 4 z 5
  • v grandslamovej hlavnej súťaži si zahrá premiérovo od Australian Open 2018

Meno súperky v hlavnej súťaži, v ktorej sa na základe renkingu predstaví Viktória Kužmová, sa dozvie zverenkyňa Martina Zathureckého dnes v noci.