Home Správy Čepelová bez straty setu do 2. kola wimbledonskej kvalifikácie

Čepelová bez straty setu do 2. kola wimbledonskej kvalifikácie

LONDÝN – Jana Čepelová zvíťazila v 1. kole kvalifikácie grandslamového Wimbledonu (38 000 000 GBP, tráva vonku) nad Američankou Ann Liovou v dvoch setoch 7:5, 6:2.

Už na začiatku stretnutia sa rodáčka z Košíc dostala do komfortného náskoku 3:0. Liová stratila dva servisy a Slovenka dominovala. Američanke sa podarilo vrátiť do prvého setu, keď na riterne vyhrala maratónsky ôsmy gem a vyrovnala na 4:4. Následne sa ujala vedenia. Janka sa dostala do nepríjemnej situácie, podarilo sa jej však získať tri gemy za sebou – 7:5.

V druhom sete predviedla Američanka katastrofálny výkon na podaní, neudržala si žiadny servis, a keďže sa jej podarili iba dva ribrejky, celý set prehrala 2:6. Čepelová premenila druhý mečbal.

• Čepelová urobila v stretnutí 6 dvojchýb
  • pomer víťazných úderov a nevynútených chýb bol u Košičanky 15:18, u Američanky 18:26
  • obe hráčky mali katastrofálnu úspešnosť získavania bodov po 2. podaní 7/23 vs 7/24 z pohľadu Slovenky
  • Američanka je finalistkou juniorského Wimbledonu zo sezóny 2017

V 2. kole vyzve zverenkyňa Martina Zathureckého Bulharku Izabellu Šinikovovú, ktorá dnes zaskočila 33. nasadenú Johannu Larssonovú zo Švédska. Pôvodne figurovala na mieste Larssonovej česká sedmička žrebu Kristýna Plíšková, no po odhlásení Kanaďanky Biancy Andreescuovej sa posunula do hlavnej súťaže a prebehla korekcia včerajšieho žrebu kvalifikácie.