Home Správy Čchung Hjeon po druhom hracom dni prvým semifinalistom Next Gen finále

Čchung Hjeon po druhom hracom dni prvým semifinalistom Next Gen finále

MILÁNO – Druhý hrací deň Next Gen ATP Finals v talianskom Miláne (1 275 000 USD, tvrdý povrch v hale) rozhodol o prvom semifinalistovi. Stal sa ním Čchung Hjeon z Južnej Kórey.

Karen Chačanov – Jared Donaldson 4:1, 4:3(2), 4:2

Po úvodných prehrách visel nad oboma víťazný imperatív. Tlak zvládol lepšie ruský obor. V prvom sete rozhodol rýchlym únikom do vedenia 3:0. V druhom dejstve mal rovnaký náskok k dispozícii Američan, ale zaváhal a v tajbrejku pykal. V tretej časti udrel mierne favorizovaný Rus na riterne za stavu 3:2.

Borna Čorič – Daniil Medvedev 4:3(5), 2:4, 4:1, 4:2

Chorvát spravil dôležitý krok na ceste do semifinále. V úvodnom dejstve priameho súboja o 1. miesto rozhodol až v tajbrejku. Na začiatku druhej časti stratil servis, čo bolo rozhodujúce. V treťom sete sa vrátil k svojmu dominantnému výkonu. Rusa brejkol na 3:1 a vzápätí ustál skóre 15:40. O svojom víťazstve vo štvrtom sete rozhodol Čorič okamžitým brejkom. Okrem Donaldsona sú všetci traja v postupovej hre.

Čchung Hjeon – Andrej Rubľov 4:0, 4:1, 4:3(1)

Juhokórejský bojovník dokráčal k postupu z A skupiny vo veľkom štýle. V úvodných dvoch setoch moskovského rodáka jasne prevyšoval a povolil mu jediný gem. Vyrovnanejšia bola až tretia časť. Čchung Hjeon v nej neuspel pri servise na víťazstvo, ale v tajbrejku si všetko vynahradil. Ako prvý získal istotu postupu do semifinále.

Denis Šapovalov – Gianluigi Quinzi 4:1, 4:1, 3:4(5), 4:3

Kanadský supertalent sa vrátil do súboja o postup. Dva sety talianskeho outsidera valcoval, no v treťom dejstve sa karta obrátila a Quinzi vykresal v tesnej skrátenej hre nádej na obrat. Nekonal sa. Štvrtá časť, v ktorej nevideli diváci žiadny brejkbal, nakoniec putovala na konto Šapovalova. V tajbrejku otočil z 1:3 na 7:5 a dnes si to rozdá s Rubľovom o 2. miesto v skupine.