Carlos Alcaraz, ATP Indian Wells
Carlos Alcaraz (Foto: TASR/AP - Mark J. Terrill)

Carlos Alcaraz – Mike Tyson svetového tenisu: Svet žasne z jeho brutálnej sily a rýchlosti

Carlos Alcaraz je ako Mike Tyson svetového tenisu. Svet zostáva v úžase zo Španielovej brutálnej sily a rýchlosti.


Carlos Alcaraz má tento rok bilanciu 14-1. Finále hral na všetkých troch turnajoch, na ktorých v tomto roku štartoval. Na antuke v Buenos Aires a harde v Indian Wells získal titul, na antuke v Riu vo finále prehral trojsetovú bitku s Britom Cameronom Norriem.

19-ročný mladík je úradujúcou svetovou jednotkou. Stal sa najmladším hráčom v histórii na pozícii kráľa svetového tenisu a tiež najmladším grandslamovým víťazom (vlani ovládol US Open). „Súperov necháva bez možností,“ stroho skonštatoval tréner Daniila Medvedeva po tom, čo vo finále Indian Wells jeho zverenec hladko v dvoch setoch podľahol Alcarazovi.

Gilles Cervera, spomínaný kouč Medvedeva, zostal v úžase z výkonu Alcaraza. „Je tenisovým Tysonom, vzhľadom k tomu, ako udiera raketou do forehandových úderov. Boli tam rany s brutálnou silou a rýchlosťou, ktoré Daniila posunuli o 10 metrov,“ dodal pre L´ Equipe.

„Je to neuveriteľný hráč. Súperov necháva bez možností. Mysleli sme si, že bude robiť chyby, ale mal som pocit, že nemôže zlyhať. Budeme musieť začať hľadať do budúcnosti jeho slabé stránky,“ dodal uznávaný odborník.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Iga Swiateková, Roland Garros 2023

VIDEO 16-ročný supertalent z Ruska udivuje Paríž, Swiateková zaklincovala postup kanárom, favorizované české duo dohralo

PARÍŽ – Poľská úradujúca šampiónka Iga Swiateková zvládla úvodný duel na tenisovom grandslamovom Roland Garros. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seven − four =