Home Najdôležitejšie Cabal a Farah prepísali históriu kolumbijského tenisu a v dramatickom finále dobyli Wimbledon

cabal a farah

LONDÝN – Víťazmi wimbledonskej štvorhry mužov sa stali Kolumbijci Juan Sebastian Cabal a Robert Farah, ktorý si po veľkom boji poradili vo finále s Francúzmi Nicolasom Mahutom a Edouardom Rogerom-Vasselinom 6:7(5), 7:6(5), 7:6(6), 6:7(5), 6:3.

Tímy v celom prvom sete stabilne servovali. Pri servise Cabala s Farahom mali Mahut a Vasselin brejkbaly. Pri jednej z výmen však Nicolasa Mahuta nešťastne trafila loptička do oka. Na kurt bol privolaný lekár, Francúz na jedno oko chvíľu poriadne nevidel. Počas ošetrenia bol očividne vo veľkých bolestiach. Miestami sa mohlo vzdať, že francúzsky pár bude musieť stretnutie skrečovať. Skúsený hráč sa však otriasol a prvý set doviedli do tajbrejku. V ňom si vypracovali náskok 6:2. Hoci premrhali tri setbaly, štvrtý už premenili a nakoniec sa tešili zo zisku setu.

Podobne na servisoch jednoznačný bol aj druhý set. Za stavu 6:5 mali na príjme Francúzi setbal, ale nevyužili ho. Opäť sa tak šlo do tajbrejku. V ňom síce viedli 3:0, ale na úspešný úvod nenadviazali. Pomerom 7:5 sa tešili z vyrovnania 1:1 na sety tešili Kolumbijčania.

Aj v treťom dejstve sa tímy napriek brejkbalovým možnostiam nedokázali presadiť. Za stavu 6:5 mali na riterne tentokrát setbal Cabal a Farah, ale nevyužili ho a aj po tretí raz sa šlo do tajbrejku. V ňom mali setbal pri skóre 6:5 Francúzi, ale nevyužili ho. K ďalšiemu sa dopracovali Cabal a Farah a nezaváhali. Šli tak do vedenia 2:1 na sety.

V štvrtom dejstve sa hráči dočkali vôbec prvého brejku. Na konto si ho pripísali Francúzi na 3:1. Vzápätí však prišiel ribrejk Kolumbijčanov. Za stavu 4:4 mali možnosť priblížiť sa k uzavretiu zápasu, keď mali dva brejkbaly, ale nevyužili ich a tak aj tentokrát rozhodoval tajbrejk. Francúzi si vybudovali náskok 6:3, neskôr premenili tretí setbal a vynútili si rozhodujúci set.

Piaty set už hrali tenisti v pokročilých večerných hodinách pod uzavretou strechou. Po veľkom boji získali Cabal a Farah brejk na 3:1, ale hladko oň prišli. Neskôr sa však dostali k ďalším možnostiam, tentokrát na 5:3. Druhú možnosť aj premenili a šli servovať na víťazstvo. To už premenili hneď prvý mečbal a radovali sa tak z prvého grandslamového titulu.