Foto: TASR

Bývalý člen top 10 Melzer chystá ďalší návrat

VIEDEŇ – Rakúsky tenista Jürgen Melzer chýba od Wimbledonu v turnajovom kolotoči, a hoci oslávi v máji už 37. narodeniny, plánuje ďalší návrat.

Začiatkom roka to vyzeralo na veľkolepý návrat na okruh. Rakúsky veterán zvládol kvalifikáciu Australian Open, kde vzal v 1. kole set neskoršiemu víťazovi Rogerovi Federerovi. Vo februári resp. marci triumfoval na challengeroch v Budapešti a Vroclave. Vyzeralo to, že čoskoro zaútočí na top 100. Postupne však prišli problémy s lakťom, pre ktoré ukončil po neúspešnej kvalifikácii Wimbledonu sezónu. Mnohí si mysleli, že to bude pre bývalú svetovú osmičku definitívny koniec kariéry.

„Teraz je na prvom mieste uzdravenie lakťa. Robím všetko pre to, aby som bol stopercentne fit. Dúfam, že v januári začnem hrať tenis. S mäkšími a ľahšími loptičkami, ako sa to po takom zranení robí. V priebehu februára chcem začať hrať normálne,“ ozrejmil Rakúšan v rozhovore pre portál tennisnet.com.

Redaktorov zaujímalo aj to, čo ho dokáže v pokročilom veku motivovať, keď má za sebou dva grandslamové tituly vo štvorhre a vo dvojhre bol členom top 10. „Stále ma tenis baví. Na začiatku tejto sezóny som videl, že ešte môžem hrať proti najlepším. To ma motivuje. Vždy si hovorím ‚čo by som robil, ak by som skončil?‘ To môžem spraviť o 3 či 4 roky. Kým dosahujem dostatočnú úroveň, chcem pokračovať,“ vysvetlil.

Melzer si napriek tomu uvedomuje, že ďalší návrat bude zložitý. V rebríčku ATP je až na 187. mieste. „Mám chránený renking 144 vo dvojhre a 111 vo štvorhre. Takže môžem hrať challengre. Keď sa koncom marca alebo začiatkom apríla vrátim, budem hrať proti challengerovým tenistom a možno skúsim nejaké kvalifikácie turnajov ATP 250. Musím zistiť, koľko mi potrvá, kým sa vrátim na potrebnú úroveň,“ priblížil svoj program.

Viedenský rodák v závere uviedol, že si všimol, že súčasní mladí hráči sú úderovo menej variabilní. Keďže toho v poslednom období na antuke veľa neodohral, netrúfa si odhadovať, ako im bude na nej konkurovať. Zároveň zdôraznil, že na rýchlych tvrdých povrchoch sa im na posledných podujatiach bez problémov ubránil.

About Michal Pokrivka

Check Also

Alex Molčan

Slováci v akcii: Utorok 2. marec

BRATISLAVA – Utorkový program prináša bohatú ponuku tenisových zápasov so slovenským zastúpením, v akcii budeme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 + three =