Nick Kyrgios
Nick Kyrgios (Foto: TASR/AP - Andy Wong)

Búrlivák Kyrgios žiada o zrušenie Australian Open: V otázke vakcinácie sa postavil na stranu Djokoviča

SYDNEY – Austrálsky tenista Nick Kyrgios žiada o zrušenie januárového Australian Open v Melbourne. Ako uviedol vo vlastnom podcaste ‚No Boundaries‘, úvodný grandslam roka by sa nemal konať „z rešpektu k obyvateľom mesta, ktoré dlhodobo trápia obmedzenia kvôli pandémii COVID-19“.


Melbourne čelilo lockdownu kvôli koronavírusu viac ako 260 dní a podľa Kyrgiosa „to nestojí za ďalšie riziko“. „Nemyslím si, že by sa Aus Open mal konať. Už pre rešpekt k jeho ľuďom. Treba im poslať odkaz. Koľko že to boli v lockdowne? 275 dní či tak nejako?“ položil si otázku 26-ročný víťaz šiestich turnajov ATP.

Minister športu štátu Victoria Martin Pakula s vyjadreniami aktuálne 91. hráča svetového rebríčka nesúhlasí, podľa jeho názoru nemajú logiku. „Všetci obyvatelia Melbourne, štátu Victoria a úprimne aj celej Austrálie veľmi bažia po najväčších podujatiach. Potrebuje ich naša ekonomika, aj psychika obyvateľov,“ citovala Pakulu agentúra AFP.

Tento rok museli účastníci AO z radov hráčov a realizačných tímov stráviť pred turnajom dva týždne v hotelovej karanténe. Na tribúnach bol obmedzený počet divákov. Organizátori potvrdili, že budúci rok môžu na podujatí hrať len plne zaočkovaní. Predseda vlády štátu Victoria Daniel Andrews uviedol, že žiadny výnimky sa udeľovať nebudú. Vzbudil tak pochybnosti o štarte 9-násobného víťaza AO a obhajcu Novaka Djokoviča zo Srbska, ktorý odmieta potvrdiť, či je zaočkovaný.

Postavil sa na stranu Djokoviča

Kyrgios, ktorý mal so Srbom v minulosti niekoľko verbálnych kontroverzií, sa nečakane postavil na stranu súpera. „Novak alebo Kyrie Irving z NBA odovzdali a obetovali športu tak veľa. Sú to globálni športovci, ku ktorým vzhliadajú milióny fanúšikov. Myslím si, že je nemorálne niekoho nútiť k vakcinácii. Ja osobne mám dve dávky vakcíny, ale nemyslím si, že nútiť niekoho je správne. Ani niekomu hovoriť, ´že nemôžeš tu hrať, ak nie si zaočkovaný´. Sú aj iné riešenia, napríklad testovanie každý deň,“ dodal.

Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Michail Kukuškin

VIDEO 33-ročný Kukuškin odvrátil štyri mečbaly a poslal Kazachstan do vedenia: Spasí Srbov Djokovič?

MADRID – Tenisti Kazachstanu vedú vo štvrťfinálovom súboji finálového turnaja Davisovho pohára nad Srbskom 1:0. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ten − ten =